W ramach tegorocznych obchodów europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej 2024 oraz w nawiązaniu do hasła „Globalne współzależności w naszej szkole” uczniowie klasy piątej wykonali gazetkę opisującą globalne współzależności wybierając z materiałów przygotowanych przez PAH te przykłady, które są im znane ze środowiska szkolnego. Gotowa, kolorowa gazetka zawisła na korytarzu szkolym, aby mogli zobaczyć ją wszyscy chętni.
Uczniowie klas IIa, IIIa i III b wraz ze swoimi wychowawcami pracujac z zeszytem ćwiczeń o globalnych współzależnościach „Świat wokół nas” poznali losy nietoperza Nikodema, rodziny Jeży i zwierząt z Sosnowego Lasu. Dzięki bajkom i ich bohaterom uczniowie mogli lepiej zrozumieć różne perspektywy patrzenia na świat, zmiany klimatyczne, problem migracji.
Siódmoklasiści wzieli udział w przygotowanej przez pedagoga i psychologa szkolnego grze szkolno-terenowej „Plecak pełen współzależności”. Klasy podzielone na trzy drużyny odkryły historię ukrytą w plecaku. Poznając losy rodziny z Sudanu Południowego krok po kroku dostrzegali wokół globalne współzależności. Zespoły śledzące losy wybranego członka rodziny przechodziły przez kolejne stacje z zadaniami. Każda drużyna miała inny zestaw zadań. Zadania wywoływały uśmiech, dawały satysfakcje uczestnikom. Pozwoliły również spojrzeć na trudy codzienności z szerszej perspektywy. Uczniowie w końcowym etapie gry z zebranych kart historii stworzyli cała historię. W trakcie dyskusji zwrócili uwagę na łaczące nas wspólne cechy. Odkrywcze okazało się, że łączy nas wiele wspólnych pragnień, marzeń codziennie wykonywanych zadań. Jeden z uczniów powiedział: „My i oni to jedno. Nie różnimy się za bardzo. My mamy szkołę, swoje hobby. Nasi rodzice pracują, dbają o nas – walczą, by było nam jak najlepiej. Ta rodzina – podobnie.”