•  Egzamin ósmoklasisty

• Drodzy Uczniowie klas ósmych!
            Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi Waszą wiedzę i umiejętności, zdobyte w murach naszej szkoły.

Życzymy Wam powodzenia, sukcesów, optymizmu i dużo dużo szczęścia.

Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!

Trzymamy kciuki !!!

• Wyniki szkolnego konkursu plastycznego

• Poznaliśmy wyniki Szkolnego konkursu plastycznego "Plakat ekologiczny". Oto lista laureatów:

1. miejsce: Eryk Łuński - klasa 5b, Maja Jagielska - klasa 5a
            2. miejsce; Maksymilian Drab - klasa 5b, Antoni Gurdek - klasa 5b
            3. miejsce: Domink Kosiński - klasa 6b
            Wyróżnienia: Piotr Kopera, Anastazja Kopińska, Stafania Szczepek - klasa 4b

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział

a zwycięzcom GRATULUJEMY!

Organizatorki konkursu:
            p. Irena Federowicz i p. Agata Bugaj

• Akcja "Czysta Dzielnica"

• Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji ekologicznej "Czysta Dzielnica". Angażując się w to przedsięwzięcie połączyli przyjemne z pożytecznym. Pożytecznie, bo usunęli ze środowiska dużą lilość śmieci, a przyjemnie, bo wzięli udział w konkursach sportowych i wiedzy ekologicznej, wygrywając liczne nagrody. Spędzili aktywnie i miło czas na świeżym powietrzu. Wydarzenie to cieszyło się też dużym zainteresowaniem rodziców.

p. Agata Bugaj

• 8 maja - Dzień Bibliotek i Bibliotekarza

• Święto to zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od wielu lat rozpoczyna ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek.

W ramach obchodów odbyły się dwie lekcje biblioteczne, na których uczniowie poznali cieawostki na temat historii książki i bibliotek. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki,  zagadki, szarady.

W bibliotece toczyły się dyskusje o zaletach czytania. Najmłodsi czytelnicy mogli kolorować rysunki książek, rozwiązywać krzyżówki i posłuchać fragmentów ciekawych  opowiadań.

nauczyciele biblioteki szkolnej

• Sukces w konkursie regionalnym

• Jakub Gorczyca z klasy VIIa zdobył I miejsce a Aleksandra Szostak z klasy VIIb II miejsce w  Regionalnym  Konkursie Plastycznym "Hiszpańskie inspiracje" zorganizowanym przez II Liceum  Ogólnokształcące im. Stafana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.

GRATULACJE!!!

opiekun
            iIrena Federowicz

• Sukces w ogólnopolskim konkursie

• Uczniowie klasy 5b Antoni Gurdek i Eryk Łuński zdobyli I miejsce w VI Ogólnopolskim  Konkursie Multimedialnym "Reklama Mojej Szkoły".  Ich praca konkurowała ze 110 nadesłanymi filmikami ze szkół z całej Polski!

Brawo chłopcy!!!

Konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Mińskiego i Burmistrza Kałuszyna.

opiekun
            Ilona Wąsowicz