• Rekrutacja do klas pierwszych

• Szanowni Rodzice, informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 14 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 10 stycznia 2023 r. rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych ogólnodostępnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Sosnowiec rozpocznie się

1 marca 2023 r. https://www.sosnowiec.pl/terminy-rekrutacji

Składanie wniosków przez rodziców możliwe będzie przez elektroniczny serwis rekrutacyjny od 1 marca 2023 r. do dnia 17 marca 2023 r. do godz. 15.00 pod adresem https://sp-sosnowiec.nabory.pl/

• Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Programuję z PixBlocks

• Miło nam poinformować, że do finału 5. edycji konkursu programistycznego PixBlocks Programming Challenge 2023 awansowało dwoje uczniów z naszej szkoły! Są nimi:

Aleksandra Szostak - klasa 6b

Miłosz Marchewka - klasa 8b

Finały odbędą się 15 marca 2023 r. o godz. 9.00

Trzymamy mocno za nich kciuki!!! :)

Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. I. Wąsowicz

• Wojewódzki Konkurs Poetycki

• Uczeń naszej szkoły Igor Terlecki z kl. 8b otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim.

Jego wiersz ukazał się w tomiku „Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukces naszej uczennicy

• W niedzielę 19 lutego w Sosnowcu odbył się Międzynarodowy Turniej Judo organizowany przez KS Budowlani .

W zawodach udział wzięło ponad 400 zawodników z 29 klubów z Polski i Czech.

Wśród startujących była jedna zawodniczka z sekcji w Kazimierzu Górniczym - nasza uczennica Amelia Styczyńska.

Po emocjonujących walkach zdobyła 3. miejsce .

Gratulujemy !!!

• VI Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8c Mateusz Mermel 12.01.2023 r. wziął udział w VI Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego i przeszedł do II etapu uzyskując 32/40 punkty.

Kolejny etap konkursu już niebawem, bo 2.03 2023.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

p. Katarzyna Richtarz

• 14 lutego - walentynki

• Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności i życzliwości.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową” oraz dwa konkursy: muzyczny "Piosenka o miłości" oraz plastyczny "Kartka walentynkowa".

W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym.

• 7 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

• Od dzisiaj, przez cały miesiąc luty, w naszej szkole zaplanowaliśmy wiele działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie będą uczestniczyli w lekcjach online. Odbędą się zajęcia z wykorzystaniem escape roomów oraz materiałów przygotowanych przez organizatorów akcji NASK, FDDS, Fundację Orange.

DBI to akcja, która ma na celu krzewienia informacji na temat bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku,

DBI organizowane jest od 19 lat w ponad 150 państwach.

• Góra Grosza

• Nasza szkoła jak co roku bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i za tak ogromne zaangażowanie.

• 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Przed tablicą wmurowaną w budynek złożono kwiaty, odczytano apel pamięci oraz oddano salwę honorową. Uroczystości zwieńczyła defilada wojskowa.

•  Nasze sukcesy w badmintonie
          • Nasze sukcesy w badmintonie

• W pierwszych dniach lutego odbyły się finały Igrzysk Dzieci i Młodzieży o Mistrzostwo Sosnowca w badmintonie dziewcząt i chłopców. Drużyny naszej szkoły wywalczyły następujące miejsca:

- II miejsce: Zuzanna Wręczyńska i Agata Grochała,

- III miejsce: Filip Wojciechowski i Maciej Łukasik,

- VI miejsce: Julia Palacz i Vlada Voinarovska,

- VII miejsce: Łukasz Muzyk i Bartłomiej Sułkowski.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

n-le wych. fiz

• Warsztaty ekologiczne dla zwycięzców konkursu „EKO-CHOINKA”

• 1 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów klasy 4b i 3c - zwycięzców Miejskiego konkursu „EKO-CHOINKA”.

Pracownicy MPGO w Sosnowcu  podczas spotkania przygotowali  dla dzieci ciekawą prelekcję oraz quizz na temat odpadów i segregacji śmieci.

Jednak najwięcej radości i satysfakcji sprawiło wszystkim uczniom samodzielnie wykonanie swojego własnego lasu w słoiku!

Dziękujemy bardzo organizatorom konkursu - MPGO w Sosnowcu - za tak ciekawe i tworcze warsztaty!

Zapraszamy do zobaczenia >>>galerii zdjęć<<<

• Informujemy, że została uszkodzona linia telefoniczna.

W ważnych sprawach prosimy o kontakt mailowy na adres: sp32@sosnowiec.edu.pl

Przepraszamy za utrudnienia.