Znalezione obrazy dla zapytania: logo świetlica

•               W roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna zaprasza uczniów w godzinach:

7:00 – 16:00

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom z klas I – III (w uzasadnionych sytuacjach, także          uczniom z klas starszych).

Uczniowie spędzają czas w świetlicy przed lub po zajęciach lekcyjnych.
        Z zajęć świetlicowych korzystają uczniowie, których rodzice/opiekunowie pracują i nie mają możliwości przyprowadzenia dziecka do szkoły bezpośrednio przed lekcjami lub odebrania zaraz po zakończeniu lekcji.

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, poprzez inicjowanie różnorodnych form rekreacji i wypoczynku oraz stwarzanie odpowiednich warunków do nauki własnej, rozwijania pasji, zainteresowań i uzdolnień.
           Podczas zabaw i zajęć wychowawcy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów. Wzmacniają także poczucie własnej wartości u dzieci, uczą tolerancji oraz wdrażają do poszanowania innych.
           Wychowankowie świetlicy bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych akcjach, imprezach
        i konkursach organizowanych w świetlicy lub na terenie szkoły.

Zgłoszenie dziecka do świetlicy odbywa się na podstawie złożenia w szkole wypełnionej Karty zapisu do świetlicy, którą można pobrać ze strony www naszej szkoły.

Szczegółowy zakres działań świetlicy, organizację i zasady funkcjonowania zawiera Regulamin świetlicy.