1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach miejskich przy Skwerze im. Danuty Siedzikówny „Inki”. W symboliczny sposób oddany został hołd bohaterom, którzy poświęcili swoje życie Ojczyźnie.
"Zimowy przegląd twórczości dziecięcej" dla uczniów z klas I-III
Dzieci mogły zaprezentować swoje talenty w czterech kategoriach: praca plastyczna, napisanie własnego wiersza, zaśpiewanie piosenki, recytacja wiersza.
Tematem przewodnim wszystkich kategorii konkursowych była Zima.
Oto laureaci konkursów:
Konkurs plastyczny:
I miejsce - Hanna Paterek kl.1b
II miejsce - Zofia Śmietana kl.3c
III miejsce - Kamil Włodarski kl.3b
Wyróżnienie - Jakub Jabłoński kl.3c
Konkurs recytatorski:
I miejsce - Maria Kluska kl.3b, Natalia Mermel kl.3a
II miejsce - Miłosz Peret kl.3a, Kornelia Brzozowska kl.3a
III miejsce - Oliwia Kołodziejczyk kl.2a, Magdalena Paczyńska kl.2a
Wyróżnienie - Stanisław Jankowski kl.3a, Milena Gemza kl.2a
Konkurs piosenki:
I miejsce - Oliwia Witas kl.1a, Antonina Malmur kl.1b
II miejsce - Wiktoria Cygankiewicz kl.3b
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom!
21
Konkurs z okazji Dnia Kota
Z okazji Dnia Kota w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów kl.I-III "Koty, kotki, koteczki".
Uczniowie głosowali na najładniejszą wg nich pracę i w ten sposób sami wyłonili zwycięzców:
I miejsce - Alicja Krawczyk kl.3c
II miejsce - Nadia Kańtoch kl.2a
III miejsce - Martyna Prusaczyk kl.3a
Wyróżnienie:
Łukasz Powonska kl.3c
Kacper Tarnowski kl.1b
Julia Krawczyk kl.1a
Miłosz Peret kl.3a
Milena Mróz kl.3c
Nadia Sułkowska kl.2b
Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!
Sukces w zawodach sportowych
21 lutego odbyły się Igrzyska Młodzieży - Mistrzostwa szkół podstawowych w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt. Nasze reprezentki: Wiktoria Bazgier, Oliwia Wadowska, Maja Jagielska, Zuzanna Poznańska oraz Sara Herman zdobyły IV miejsce. Do podmium zabrakło im tylko 5 sekund!
Gratulujemy serdecznie!
Wycieczka do Egzotarium
20 lutego uczniowie z klasy 2a odwiedzili Ogród Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium w Sosnowcu. W ogrodzie botanicznym czekało na nich wiele atrakcji i ciekawostek przyrodniczych. Mogli poznać rośliny i zwierzęta występujące w różnych strefach klimatycznych.
Projekt Krokus
W ramach Projektu Krokus zorganizowane zostały warsztaty:
- "Tło historyczne Holokaustu" ,
- "Odmienność i różnorodność".
Przeprowadzono również lekcje:
- "Nieżydowskie ofiary Holokaustu",
"Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata" oraz
"Historia sosnowieckich Żydów".
Na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie wykorzystano materiały dotyczące Holokaustu i innych przykładów ludobójstwa, a także losów uchodźców w czasach II wojny światowej.
Przeprowadzone zostały konkursy:
"Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata",
"Historia dzieci żydowskich w Sosnowcu".
W ramach Projektu Krokus uczniowie poznali tło historyczne Holokaustu, zwrócili uwagę na to, że inne nie zawsze oznacza złe. Uczyli się tolerancji i akceptacji różnorodności. Poznali również losy sosnowieckich Żydów, zwłaszcza dzieci oraz ludzi, którzy mieli odwagę pomagać innym z narażeniem własnego życia.
Warsztaty ekologiczne
20 lutego uczniowie z klasy 5b uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, które były nagrodą za zdobycie II miejsca w Miejskim konkursie "Eko - choinka" zorganizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu.
Spotkanie składało się z 2 części. Najpierw odbyły się konkursy i quizy z wiedzy ekologicznej, a następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Malowanie mchem".
Walentynki
14 lutego 2024 samorząd uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów naszej szkoły "Pocztę walentynkową". Do przygotowanej wcześniej skrzynki, młodzież wrzucała walentynkowe liściki, które następnie zostały przekazywane adresatom. Odbył się również konkurs: "Najpiękniejsza Walentynka i Walenty".
161. rocznica powstania styczniowego
11 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 161. rocznicy powstania styczniowego.
Na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, w pobliżu budynku dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, miała miejsce jedna z symbolicznych bitew, która stanowiła potwierdzenie siły powstania i przyniosła uczestnikom nadzieję na sukces. Dzięki bohaterskiej postawie polskich oddziałów pod dowództwem płk. Apolinarego Kurowskiego, budynki sosnowieckiego dworca zostały opanowane, co pozwoliło na kontrolę okolic przez administrację powstańczą przez dwa tygodnie. Biało-czerwone polskie flagi powiewały na obiektach publicznych, świadcząc o dążeniu do niepodległości i wolności.
Dzisiaj, pamięć o powstaniu styczniowym stanowi nie tylko hołd dla bohaterów walki o wolność, ale również inspirację dla kolejnych pokoleń, przypominając o wartościach patriotycznych i determinacji w dążeniu do niepodległości.
Ogłoszenie
W imieniu Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego serdecznie zaproszamy na spotkanie edukacyjne współorganizowane z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Fundacją "Unia Bracka" dotyczące profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców Sosnowca.
Szczegóowe informacje na stronie: https://www.sosnowiec.pl
Ferie zimowe!
Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025
Szanowni Rodzice, informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 31 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 23 stycznia 2024 r. rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych ogólnodostępnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Sosnowiec, rozpocznie się 1 marca 2024 r.
- Zarządzenie nr 31 Prezydenta Miasta Sosnowca
- Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego
- Uchwała Rady Miejskiej w sprawie kryteriów rekrutacji
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
W tym roku nasza szkoła bierze czynny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W szkole zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, nasi uczniowie będą wolontariuszami, jak również zatańczą podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia w Arenie Sosnowiec
Bal karnawałowy klas 1-3
Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele emocji. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna podkreśliła radosny klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów, ponieważ rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały dzieciom wcielenie się w ich ulubione postaci.
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Uczniowie klas I-III, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło tańca, śpiewu, pięknej recytacji oraz wspaniałej gry aktorskiej dzieci, które doskonale wcieliły się w swoje role.
Babcie i dziadkowie z zapartym tchem, a często też łezką wzruszenia, śledzili występy swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze babć i dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie