• Rekrutacja

• Zarządzenie Prezydenta Miasta Sosnowca w sprawie terminów rekrutacji oraz Uchwała Rady Miejskiej w sprawie kryteriów rekrutacji.

• 12 styczeń - Szkolne jasełka

• 12 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły odegrali jasełka. Wiadomość o narodzeniu Jezusa młodzi artyści przedstawili od strony piekła, nie od strony ziemi. Spektakl teatralny przygotowała klasa IV b, wcielając się w role Maryi, Józefa, kolędników, pasterzy, aniołów, diabłów, Heroda, Śmierci i Trzech Królów. Tańce aniołów i diabłów zaprezentowały uczennice klas 4a, 4b, 5a, 5c, 6a, 8a. Do śpiewu kolęd i pastorałek zachęcali wszystkich widzów uczniowie klas I-III oraz chór szkolny.

W trudach prób nasi aktorzy otrzymywali wsparcie ze strony nauczycieli: I. Wąsowicz, B. Brzezoń, A. Kijak, Ł. Owcarza i ks. P. Srzelczyka.

<<<zobacz filmik<<<(wkrótce)

• Bezpieczne ferie zimowe

• W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszej szkole była przeprowadzona akcja informacyjno-edukacyjna  dotycząca  bezpiecznych ferii 2023. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone pogadanki.

• Spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

• 12 stycznia odbyło się spotkanie on-line przedstawiciela Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu z uczniami klas I-III. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie oprócz pogadanki na temat bezpieczeństwa, obejrzeli filmiki dotyczące zasad postępowania podczas sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

• Wyniki szkolnego konkursu "Uroki zimy"

• Piękno zimy opisują najlepiej poeci, stąd pomysł na propagowanie czytania wierszy i przeprowadzenie konkursu recytatorskiego „Uroki zimy” dla uczniów klas I-III. Konkurs odbył się 10 stycznia. Wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze znanych poetów.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Miłosz Peret 2a, Maria Kluska 2b;

II miejsce: Lena Domagała 1b;

III miejsce: Lena Wach 3a

WYRÓŻNIENIE: Kiril Yehorov 2b, Jakub Jabłośnki 2c.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom!

• Sukces naszych uczniów

• Igor Terlecki - uczeń klasy 8 b oraz Tomasz Krupski - uczeń klasy 8c otrzymali nagrody za wykonanie prostych prób pracy charakterystycznych dla określonych zawodów, które wykonali podczas  Festiwalu zawodów organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Uroczyste wręczenie nagród, przez dyrektora Centrum, pana Jacka Górskiego, w obecności rodziców uczniów i zaproszonych gości odbyło się 4 stycznia.

Gratulujemy!!!

opis i zdjęcia p. D. Zalas

• Konkursy chemiczne

• W listopadzie i w grudniu uczniowie klas ósmych wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie chemicznym Pingwin, który odbywal się w szkołach zgłoszonych uczniów oraz w XXXII Wojewódzkim Konkursie Młody Chemik w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia!

opis i zdjęcia p. J. Nowak

• Giełda minerałów i skamieniałości

• 19 listopada grupa uczniów z panią Justyną Nowak wyruszyła na Giełdę minerałów i skamieniałości organizowaną w Gliwicach i do Palmiarni. Uczniowie odkrywali ciekawostki na temat występowania różnych soli a nawet uranu. Przewędrowali też kawałek Gliwic podziwiając piękne stare miasto. Odkrywali egzotyczne rośliny i ryby w Palmiarni a w drodze powrotnej zobaczyli, jak wygląda katowicki jarmark bożonarodzeniowy.