• Sukces w zawodach sportowych

• 21 lutego odbyły się Igrzyska Młodzieży - Mistrzostwa szkół podstawowych w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt. Nasze reprezentki: Wiktoria Bazgier, Oliwia Wadowska, Maja Jagielska, Zuzanna Poznańska oraz Sara Herman zdobyły IV miejsce. Do podmium zabrakło im tylko 5 sekund!

Gratulujemy serdecznie!

• Wycieczka do Egzotarium

• 20 lutego uczniowie z klasy 2a odwiedzili Ogród Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium w Sosnowcu. W ogrodzie botanicznym czekało na nich wiele atrakcji i ciekawostek przyrodniczych. Mogli poznać rośliny i zwierzęta występujące w różnych strefach klimatycznych.

• Projekt Krokus

• W ramach Projektu Krokus zorganizowane zostały warsztaty:

- "Tło historyczne Holokaustu" ,
            - "Odmienność i różnorodność".

Przeprowadzono również lekcje:
            - "Nieżydowskie ofiary Holokaustu",
            "Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata" oraz
            "Historia sosnowieckich Żydów".

Na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie wykorzystano materiały dotyczące Holokaustu i innych przykładów ludobójstwa, a także losów uchodźców w czasach II wojny światowej.

Przeprowadzone zostały konkursy:
            "Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata",
            "Historia dzieci żydowskich w Sosnowcu".

W ramach Projektu Krokus uczniowie poznali tło historyczne Holokaustu, zwrócili uwagę na to, że inne nie zawsze oznacza złe. Uczyli się tolerancji i akceptacji różnorodności. Poznali również losy sosnowieckich Żydów, zwłaszcza dzieci oraz ludzi, którzy mieli odwagę pomagać innym z narażeniem własnego życia.

• Warsztaty ekologiczne

• 20 lutego uczniowie z klasy 5b uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, które były nagrodą za zdobycie II miejsca w Miejskim konkursie "Eko - choinka" zorganizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu.

Spotkanie składało się z 2 części. Najpierw odbyły się konkursy i quizy z wiedzy ekologicznej, a następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Malowanie mchem".

<<<fotogaleria<<<

• Walentynki

• 14 lutego 2024 samorząd uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów naszej szkoły "Pocztę walentynkową". Do przygotowanej wcześniej skrzynki, młodzież wrzucała walentynkowe liściki, które następnie zostały przekazywane adresatom. Odbył się również konkurs: "Najpiękniejsza Walentynka i Walenty".

• 161. rocznica powstania styczniowego

• 11 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 161. rocznicy powstania styczniowego.

Na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, w pobliżu budynku dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, miała miejsce jedna z symbolicznych bitew, która stanowiła potwierdzenie siły powstania i przyniosła uczestnikom nadzieję na sukces. Dzięki bohaterskiej postawie polskich oddziałów pod dowództwem płk. Apolinarego Kurowskiego, budynki sosnowieckiego dworca zostały opanowane, co pozwoliło na kontrolę okolic przez administrację powstańczą przez dwa tygodnie. Biało-czerwone polskie flagi powiewały na obiektach publicznych, świadcząc o dążeniu do niepodległości i wolności.

Dzisiaj, pamięć o powstaniu styczniowym stanowi nie tylko hołd dla bohaterów walki o wolność, ale również inspirację dla kolejnych pokoleń, przypominając o wartościach patriotycznych i determinacji w dążeniu do niepodległości.

• Ogłoszenie

• W imieniu Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego serdecznie zaproszamy na spotkanie edukacyjne współorganizowane z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Fundacją "Unia Bracka" dotyczące profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców Sosnowca.

Szczegóowe informacje na stronie: https://www.sosnowiec.pl

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• W tym roku nasza szkoła bierze czynny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W szkole zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, nasi uczniowie będą wolontariuszami, jak również zatańczą  podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia w Arenie Sosnowiec

• Bal karnawałowy klas 1-3

• Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele emocji. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna podkreśliła radosny klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów, ponieważ rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały dzieciom wcielenie się w ich ulubione postaci.

>>>galeria zdjęć<<<

• Dzień Babci i Dzień Dziadka

• Uczniowie klas I-III, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło tańca, śpiewu, pięknej recytacji oraz wspaniałej gry aktorskiej dzieci, które doskonale wcieliły się w swoje role.

Babcie i dziadkowie z zapartym tchem, a często też łezką wzruszenia, śledzili występy swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze babć i dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile!

• Kiermasz "Babcine wypieki"

• Samorząd uczniowski z okazji Święta wszystkich Babć i Dziadków zorganizował kiermasz "Babcine wypieki".
            Wszystkie słodkości szybko znikały ze stołów.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w to przedsięwzięcie!

organizatorzy
            p. G. Gawron i  A. Jureczko

• Jasełka

• 22 grudnia 2023 r. odbyło się przedstawienie „Narodziny nadziei i miłości” opowiadające o przyjściu na świat Jezusa. Głównymi bohaterami byli aniołowie, pasterze i królowie oraz Maryja z Józefem.
            Montaż słowno-taneczny przygotowali uczniowie z klas V b, III a i II b.
            Uczniowie obecni w sali, włączyli się w oprawę muzyczną jasełek, pięknie śpiewając kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które wprowadziły nas w nastrój nadchodzącego czasu Bożego Narodzenia.

W przygotowaniach do spektaklu młodym aktorom towarzyszyli nauczyciele: Agnieszka Kijak, Bożena Garczarczyk i ks. Piotr Strzelczyk.