• Psycholog

• W szkole jestem szczególnie po to, by pomagać dzieciom, zwłaszcza  w trudnych sytuacjach życiowych. Pomoc taka jest możliwa, po pisemnym wyrażeniu zgody Rodziców. Pierwsze spotkanie z dzieckiem poprzedzone jest konsultacją, najchętniej z obojgiem Rodziców, gdyż w swojej pracy kieruję się zasadą, iż Rodzic jest pierwszym i najlepszym terapeutą własnego dziecka.

Do moich zadań w szczególności należy:

• Rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwianie ich zaspokojenia.

• Prowadzenie badań i działań diagnostycznych dotyczących uczniów, diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.

• Wspieranie uczniów z wybitnymi uzdolnieniami.

• Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych,  mediacyjnych  i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.

• Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

• Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.

• Wspieranie rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

• Umożliwianie rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli.

Kaja

Zapraszam do mojego gabinetu (sala nr 13)

GODZINY PRACY

wtorek        8.00 - 14.00