• 30 listopada - Kolejny sukces sportowy

• 30.11.2022 r. w hali sportowej w Chybiu odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców. Nasi zawodnicy: Artur Jachym i Michał Jachym zdobyli IV miejsce. To już ich kolejny sukces!

Wielkie brawa dla chłopców!

Gratulujemy!

n-le wych. fizycznego

• Festiwal zawodów

• Nasi ósmoklasiści brali udział w organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu corocznym wydarzeniu –Festiwalu zawodów, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Przyszłość należy do fachowców”. Dla naszych uczniów, którzy przecież już za kilka miesięcy będą musieli podjąć decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadpodstawowej, była to możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia CKZiU. Na uczestników wydarzenia czekały stoiska zawodowe, na których uczniowie mogli zapoznać się z zakresem obowiązków i warunkami pracy na stanowisku w określonym zawodzie, poznać umiejętności niezbędne dla danego zawodu, a także ocenić swoje predyspozycje do wykonywania określonych zawodów. Na festiwalu ósmoklasiści wykonywali proste próby pracy charakterystyczne dla określonego zawodu. Za wykonanie tej aktywności można było zdobyć Certyfikat, który brał udział w loterii z nagrodami.

doradca zawodowy D. Zalas

• Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów

• Jakie prawa przysługują konsumentom w wypadku kupienia towaru, który okazał się wadliwy?, Jakie instytucje zajmują się ochroną konsumentów?, Jakie prawa mamy jako konsumenci ?, W jakiej sytuacji kupujący ma prawo reklamować towar? Jaka jest różnica między gwarancją a rękojmią? – odpowiedzi na te i inne pytania mieli możliwość usłyszeć uczniowie klas ósmych, którzy brali udział w spotkaniu z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Sosnowcu panią Adrianną Peć.

doradca zawodowy D. Zalas

• Wyniki konkursu "Najpiękniejsza czarownica"

• Jury Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły rozstrzygnęło konkurs na "Najpiękniejszą czarownicę", który odbył się w ramach obchodów szkolnych andrzejek. A oto zwycięzcy:

I miejsce - Amelia Styczyńska,

II miejsce - Emilia Dąbrowska,

III miejsce - Wiktoria Bazgier.

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.