• 22 grudnia - Wigilie klasowe

• Jak co roku w ostatni dzień przed przerwą świąteczną nasi uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w klasach podczas spotkań wigilijnych. Na stołach zamiast podręczników pojawiły się smaczne tradycyjne potrawy, a pod choinkami prezenty. Uczniowie pięknie udekorowali sale lekcyjne. Wszyscy w duchu świąt dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Na korytarzach szkolnych zamiast dźwięku dzwonka rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.

- spotkania wigilijne w klasach 1-3 >>>zobacz zdjęcia<<<

- spotkania wigilijne w klasach 4-8 >>>zobacz zdjęcia<<<

• Konkurs na "Najładniejszą świąteczną dekorację sali lekcyjnej" rozstrzygnięty!

• Z przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu pt. "Najładniejsza świąteczna dekoracja sali lekcyjnej":

I miejsce: klasa 8B sala nr 26

II miejsce: klasa 2B i 2A sala nr 11; klasa 6A sala nr 12

III miejsce: klasa 4B sala nr 10

Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie i udział a zwycięzcom srdecznie gratulujemy wygranej!

Jury

• 20 grudnia - Wycieczka do "Kosmoparku"

• Uczniowie klasy 6b i 7a udali się w nietypową, wirtualną podróż kosmiczną. Przeżyli najbardziej spektakularne i ekscytujące fakty z kosmicznego życia. Zapraszamy do obejrzenia >>>fotorelacji<<< z naszej podróży, którą długo pozostanie w naszej pamięci.

• Zebrania z rodzicami

• 14 grudnia serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania z wychowawcami, które odbędą się o godz.16.30 oraz na indywidualne konsultacje z nauczycielami od godz.17.00 do 18.00​​​​​​​

• Sukces w półfinale Igrzysk Dzieci

• 14 grudnia odbyły się półfinały Igrzysk Dzieci w badmintonie chłopców i dziewcząt. Obydwie drużyny z naszej szkoły awansowały do finału, zdobywając II miejsce

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!!!

nauczyciele wych. fiz.

• Sukces w Igrzyskach Dzieci

• 8 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach eliminacyjnych w Igrzyskach Dzieci w unihokeju. Rozgrywki zakończyliśmy zdobywająć II miejsce. Przed nami udział w finalle!

Gratulujemy!!!

nauczyciele wych. fiz.

• Miejski konkurs "Ekochoinka"

• MPGO wraz z Urzędem Miasta w Sosnowcu zaprosili sosnowieckie szkoły do udziału w konkursie „Ekochoinka”, który polegał na wykonaniu świątecznego drzewka z surowców wtórnych. W związku z tym, że uczniowie naszej szkoły starają się dbać o środowisko, aż 5 klas wykonało prace konkursowe: 2b, 3a, 3c, 4a, 4b. Oto efekty ich pracy >>> zobacz zdjęcia<<<

• Mistrzostwa Świata w piłce nożnej na lekcji j. niemieckiego

• Wykorzystując aplikację Menimeter uczniowie klasy VIII a i VIII b podczas lekcji  typowali, który kraj zostanie Mistrzem Świata. Wykorzystywali kody QR, aby dowiedzieć się, kto tak naprawdę (den Fußball erfunden) wynalazł piłkę nożną. W ramach podsumowania przygotowali "Spielersteckbrief", prezentując w języku niemieckim swojego ulubionego piłkarza.

opis i zdjęcia p. K. Richtarz

• 6 grudnia - Wycieczka klas czwartych do Krakowa

• Po przybyciu do Krakowa, udaliśmy się w kierunku pięknego i zabytkowego rynku, podziwiając Wzgórze Wawelskie wraz z Zamkiem Królewskim. Następnie zwiedziliśmy pokonkursową „Wystawę szopek krakowskich” w Pałacu Krzysztofory.

W samo południe byliśmy na Rynku Głównym, gdzie wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Potem nadszedł czas na zakupienie pamiątek na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz w Sukiennicach.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach w Manufakturze Czekolady. Kiedy dotarliśmy do Muzeum Podgórza, zajęliśmy miejsca przy stanowiskach i poznaliśmy tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Obejrzeliśmy film edukacyjny na temat czekolady. Dowiedzieliśmy się kiedy wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów.

Następnie pani prowadząca zajęcia wytłumaczyła nam do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nas na stołach, po czym wszyscy zabrali się do pracy. Każdy stworzył pralinki z masy czekoladowej i ozdobił je według własnego pomysłu. Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy Certyfikat Młodszego Deseranta w branży czekoladowej.

Mimo deszczowej pogody humory nam dopisywały. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

>>>fotorelacja<<<

• 6 grudnia - Mikołajki

• W Polsce mikołajki obchodzone są od XVIII w. Natomiast zwyczaj wręczania dzieciom upominków pojawił się w XIX w.

Dzisiaj nasz szkolny Mikołaj z Mikołajką i świtą zajrzał do sal i na korytarze. Obdarował prezentami maluchy i starszych uczniów. Wszyscy świetnie się bawili. Śmiechom i radości nie było końca.

opis p. G. Gawron