• Andrzejki w klasach I - III

• Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. I tak właśnie było też w naszej szkole, gdzie 29.11.2022 r. odbyła się impreza andrzejkowa dla klas młodszych. Zabawę andrzejkową rozpoczęło przedstawienie Teatru Cieni "W krainie wróżb i magii współczesnych czarownic". Szkolne wiedźmy przygotowały również różnorodne wróżby dotyczące przyszłości. Zabawy,radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

• Wycieczka do "Bajki Pana Kleksa"

• 24 listopada uczniowie klasy IV b byli na wycieczce w Katowicach, w „Bajce Pana Kleksa”. Razem z pomocniczką pana Kleksa zwiedzali bajkowe krainy: Królestwo Bajdocji, Krainę Szpaka Mateusza i Podwodny Świat Królowej Aby. Otrzymali specjalną misję, która polegała na odnalezieniu ukrytych trzech magicznych przedmiotów. Aby tego dokonać, wszyscy zaangażowali się w szukanie wskazówek oraz rozwiązywanie zadań. W trakcie pobytu w tej zaczarowanej krainie odkrywali sekrety, uczyli się wiązać węzły marynarskie, korzystali z interaktywnych zabaw i gier, przemieszczali się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości oraz pokonywali tory przeszkód. Uczestniczyli też w eksperymentach Adasia Niezgódki. Odwiedziny w Bajce były dla czwartoklasistów wielką przygodą i zabawą oraz doskonałym sprawdzeniem ze znajomości lektury „Akademia Pana Kleksa”.

>>>Zdjęcia z wycieczki znajdziecie w galerii<<<

opis I. Wąsowicz

zdjęcia A. Szczepańska

• 23 listopada - Kolejny sukces sportowy

• 23.11.2022 r. odbyły się Półfinały wojewódzkie igrzysk dzieci w tenisie stołowym chłopców. Nasi zawodnicy: Artur Jachym i Michał Jachym zdobyli II miejsce. To już kolejny sukces naszych tenisistów!

Serdecznie gratulujemy!

Wielkie brawa dla chłopców za wspaniałą postawę, oddanie i sportową rywalizację.

n-le wych. fizycznego

• Popplet i Dzień św. Marcina na lekcjach języka niemieckiego

• W ramach wykorzystania w praktyce narzędzi TIK na lekcjach j. niemieckiego, uczniowie klas VII i VIII podczas realizowania tematu "Ich gehe mit meiner Laterne" - Sankt Martinstag in DACHL - Länder, korzystali między innymi z aplikacja Popplet. Uczniowie poznawali historię św. Marcina, jak również tradycje związane z obchodami tego święta w krajach niemieckiego obszaru językowego.

opis i zdjęcia p. K. Richtarz

• 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości

• 21-22 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dni Życzliwości zorganizowane w związku z odbywającym się 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, nazywanym również Dniem Dobrych Uczynków i Pozytywnych Emocji. W projekcie uczestniczyła cała społeczność szkolna. Dni Życzliwości i Pozdrowień przypomniały, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy. Były to dni wyjątkowe: pełne uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitowały w różne atrakcje.

opis i zdjęcia p. E. Kołton

• 15 listopada 2022 r. - Laboratoria Przyszłości w świetlicy szkolnej

• W świetlicy szkolnej chętnie korzystamy z robotów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie zapoznali się z  robotem Botley. Bawiąc się i  programując robota, dzieci uczyły się podstawowych form kodowania, rozwijały myślenie krytyczne oraz przyczynowo-skutkowe, doskonaliły planowanie przestrzenne oraz umiejętność współpracy i pracy zespołowej.

zdjęcia i opis p. K. Łatka

• 11 listopada - 104. rocznica odzyskania niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości to ważna uroczystość państwowa. Jest obchodzona dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Z tej okazji dzisiaj w naszej szkole odbyła się szczególną akademia. Uroczystość rozpoczęło wejście pocztu sztandarowego. Uczniowie klas ósmych przedstawili montaż poetycki, w którym przedstawili wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości. Następnie dziewczęta i chłopcy z klasy 4a i 4b pięknie zaśpiewali >>>"Szarą piechotę"<<<.

W związku z tym, że szkoła przystąpiła do akcji ,,Szkoła do hymnu", o godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Potem na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne. Dziewczęta z klas piątych przygotowały przepiękny >>>taniec z flagami<<<. Natomiast uczennice z klas szóstych i ósmych oczarowały widownię >>>tańcem z szarfami<<<.

Na zakończenie akademii pani dyrektor Agnieszka Knol pogratulowała naszej reprezentacji (Artur Jachym, Michał Jachym i Gabriel Włodarski) zdobycia I miejsca w Sosnowcu w tenisie stołowym.

p. G. Gawron

• Sukces w  II edycji Konkursu "Moja Niepodległa"

• Dominik Kosiński - uczeń klasy 5b otrzymał od posła Mateusza Bochenka wyróżnienie specjalne  za pracę plastyczną w  II edycji Konkursu "Moja Niepodległa".

Organizatorem konkursu była Małgorzata Pogoda-Mendakiewicz, Radna Rady Miejskiej. Honorowy patronat objął Arkadiusz Chęciński, Prezydenta Miasta Sosnowca oraz Mateusz Bochenek, Poseł na Sejm.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 9.11. 2022 r. w Miejskim Domu Kultury "Kazimierz".

p. T. Patoła

• „Projekt Krokus”

• W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła ponownie włączyła się w „Projekt Krokus” koordynowany przez Żydowskie Muzeum Galicja, a zainicjowany przez Holocaust Education Trust Ireland.

7 listopada uczniowie klas szóstych i ósmych posadzili cebulki żółtych krokusów, aby upamiętnić dziecięce ofiary Holocaustu. Cebulki żółtych krokusów zasadzone jesienią dla upamiętnienia 1,5 miliona żydowskich dzieci zamordowanych w czasie Holokaustu, przypomną o tym wydarzeniu  wiosną przyszłego roku zakwitając pięknie wokół szkoły.

koordynator p. G. Gawron