• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 w Sosnowcu

serdecznie zaprasza Rodziców przyszłych pierwszoklasistów

na spotkanie informacyjne, które odbędzie się

27 czerwca (poniedziałek) o godzinie 16.30

• "Edukacja Włączająca"

• 23 czerwca 2022 roku w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Wsparcia i Testów w Sosnowcu. W Imprezie Integracyjnej uczestniczyły głownie osoby z niepełnosprawnościami wraz ze swoimi opiekunami. Zaprezentowano stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, odbyły się także występy artystyczne. W tym wydarzeniu uczestniczyły również nasi uczniowie z klasy 1b, 2a i 3a. Dzięki programowi „ABC Empatii”,  który realizowaliśmy w roku szkolnym 2021/2022 na zajęciach edukacji włączającej, dzieci nauczyły się prawidłowo zachowywać wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami. Wspólnie braliśmy udział w kreatywnych warsztatach, w trakcie których samodzielnie projektowaliśmy i wykonaliśmy przypinki oraz magnesy. Dekorowaliśmy również torby z materiałów ekologicznych. To była bardzo wartościowa i pouczająca lekcja integracji.

• Wycieczka do Smolenia

• 15 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka uczniów klasy II a i II b dla laureatów konkursu ekologicznego „Przyjazne miasto - wprowadź zieleń. Eko edukacja od najmłodszych lat” do Ośrodka Edukacyjno-Naukowego w Smoleniu. Na miejscu dzieci wzięły udział w warsztatach terenowych, w wędrówce po szlakach i ognisku.

• Warsztaty „Dzieciaki Sadzeniaki”

• 15 czerwca uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki”, które odbyły się w sklepie Leroy Merlin. Celem spotkania była nauka pielęgnacji roślin i rozbudzanie w uczestnikach zainteresowań przyrodą. Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część pierwsza to była ciekawa prezentacja o świecie roślin. Natomiast część druga to działania praktyczne. Dzieci wyposażone w rękawiczki, łopaty, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty, przesadzały małe rośliny ozdobne. Samodzielne sadzenie roślin było ogromną frajdą i dostarczyło wiele satysfakcji. Każe dziecko wróciło do domu z własną roślinką, którą z pewnością będzie troskliwie pielęgnowało.

• Zielona szkoła - klasa 3a

• Od 3 do 13 czerwca uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami przebywali na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze (ośrodek DIUNA). Program zielonej szkoły był wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami, wycieczkami i zabawami sportowymi. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie uczestniczyli w konkursach, zabawach z animatorami, dyskotekach i ognisku. Zwiedzili Gdynię, Gdańsk, Sopot, Hel i Władysławowo. Codziennie, obowiązkowo spędzali czas na plaży, gdzie powstawały wspaniałe budowle z piasku. Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć.

Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy troszkę tęsknili za rodzicami, to nikt nie chciał rozstawać się z morzem. Do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

>>>fotorelacja<<<

Podczas zielonej szkoły realizowany był, oprócz zajęć dydaktycznych, „Program profilaktyki zdrowotnej i edukacji ekologicznej’”.  Dzieci otrzymały na ten wyjazd dofinansowanie z budżetu miasta Sosnowiec oraz z WFOŚiGW w Katowicach.

Taki oto filmik stworzyli wspaniali Rodzice trzecioklasistów!

• Wszystkie dzieci biorące udział

w rekrutacji uzupełniającej, które dostarczyły zgłoszenie

do Szkoły Podstawowej nr 32 im. L. Kruczkowskiego w Sosnowcu

zostały zakwalifikowane do przyjęcia do

klasy I na rok szkolny 2022/2023.

Prosimy rodziców o ponowne zalogowanie

się na stronie

i potwierdzenie woli przyjęcia dziecka

do Szkoły Podstawowej nr 32 w Sosnowcu.

• Program „Lekki tornister”

• W ramach programu „Lekki tornister” uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach z panią higienistką szkolną. Zajęcia dotyczyły edukacji w zakresie prawidłowej i nieprawidłowej postawy podczas noszenia tornistra i siedzenia w ławce oraz pokazu ćwiczeń, jakie należy wykonywać, aby mieć zdrowy kręgosłup. W ramach zajęć odbyła się pogadanka na temat zmniejszenia wagi tornistrów i plecaków oraz pokaz zbędnych rzeczy wyjętych z tornistra. Dzieci porównywały też piórniki, okładki na zeszyty oraz opakowania na kanapki. Zajęcia były bardzo ciekawe. Uświadomiły uczniom jakie skutki przynosi noszenie zbyt ciężkiego plecaka czy przeładowanego tornistra. Wiedzę tę dzieci wykorzystają nie tylko w szkole, ale także w czasie wakacyjnych wyjazdów i  wędrówek.

• Wycieczka klasy 1a i 1b do Sowiarni w Sławkowie

• Wizyta w Sowiarni, rozpoczęła się od prezentacji Bubusia - puchacza zwyczajnego. Uczniowie wysłuchali opowieści o nim, jego charakterze, zachowaniu oraz innych ciekawych sprawach z nim związanych. Mieli możliwość go pogłaskać i potrzymać na ręce. Następnie został zaprezentowany puszczyk zwyczajny -  Jimmie.

Uczniowie poznali również dwie Alpaki - Olafa i Arona, które mogli nakarmić specjalnymi chrupkami, pogłaskać i wysłuchać ciekawostek o nich.

• Wycieczka klasy 2b i 2c

• 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2b i 2c odwiedzili wyjątkowe i magiczne miejsce - Mc Bizon Karchowice. Jest to piękna polana z kolorowymi indiańskimi namiotami tipi, wzorowana na oryginalnych wioskach Indian Ameryki Północnej. Uczniowie mieli możliwość posłuchać o historii Indian, wejść do kolorowego tipi, postrzelać z łuku oraz pobawić się na Indiańskim placu zabaw.

Fotogaleria z wycieczki: >>>zobacz zdjęcia<<<