Dyrekcja
WAKACJE!
Zakończenie roku szkolnego
27 czerwca w hali sportowej naszej szkoły odbyło się zakończenie roku szkolnego 2024/2025.
Uroczystość rozpoczęła się od poloneza, który uczniowie przygotowali pod czujnym okiem p. Barbary Brzezoń. Następnie wszystkich zgromadzonych gości przywitała Pani dyrektor szkoły - Agnieszka Knol. W swoim przemówieniu szczególne słowa skierowała do tegorocznych absolwentów, życząc im powodzenia w dalszej edukacji. Podziękowała również nauczycielom za ich zaangażowanie, uczniom za ich wysiłek i zdobyte osiągnięcia oraz pracownikom obsługi - za ich nieocenioną pracę. Wyrazy uznania skierowała również do rodziców za wsparcie swoich dzieci i współpracę ze szkołą.
Część oficjalną zakończyło przekazanie sztandaru uczniom klas siódmych oraz uroczyste ślubowanie ósmoklasistów
W części artystycznej mogliśmy podziwiać uczniów w pięknym walcu oraz dziewczęta z klas czwartch i piątych w popisach gimnastycznych z szarfami.
Po pożegnaniu absolwentów przez klasy siódme nadszedł czas na rozdanie świadectw, nagród, wyróżnień oraz dyplomów.
Na zakończenie akademii zabrzmiał ostani dzwonek kończący rok szkolny 2024/2025.Wakacje uważamy za rozpoczęte!
Tydzień dla Bezpieczeństwa – ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna
W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa, trwającego do 23.06-26.06.2025 r., w szkole zostały upowszechnione wśród uczniów materiały edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień i szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym cyfrowego i ruchu drogowego.
Ta inicjatywa była skierowana do uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy chcą:
- lepiej zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne,
- unikać zagrożeń (np. uzależnień, przemocy, cyberzagrożeń),
- świadomie korzystać z internetu i technologii,
- bezpiecznie spędzić wakacje.
Podsumowanie programu "Godzina dla Młodych Głów"
Przez cały rok szkolny 2024/2025 realizowaliśmy wiele działań o charakterze profilaktycznym skierowanych do uczennic i uczniów m.in. program „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”. Program miał na celu budowanie świadomości zdrowia psychicznego, rozwijanie umiejętności rozpoznawania emocji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz promowanie zdrowych nawyków cyfrowych. Nasze aktywności i działania zapewniły nam zdobycie certyfikatu.
koordynator Edyta Kołton
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Szkolny Turniej Jengi
18 czerwca odbył się finał SZKOLNEGO TURNIEJU JENGI dla klas I-VIII
W turnieju wzięło udział 20 uczniów, którzy wcześniej wygrali eliminacje w swoich klasach. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, pomimo różnic wiekowych wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłą koncentracją, cierpliwością i wysoką kulturą osobistą. Swoim zachowaniem promowali ideę FAIR PLAY w grach i relacjach rówieśniczych.
Dziękujemy za udział!
WYNIKI TURNIEJU:
I miejsce – Miłosz Szmidt kl.8 a, Nadia Bilska kl.4 c
II miejsce – Bartosz Grochala 2a, Lew Omelianenko 4b, Miron Byczak 7a, Iga Charewicz 8b, Alan Ponder 4b, Filip Zbiżek 7a, Lena Zgrajek 5c
III miejsce – Aleksandra Zapora 3a, Hania Styczyńska 3b
Dziękujemy również sędziom w składzie: Marta Bernsztok 8a – sędzia główny i koordynator turnieju, Tymon Opat 7b, Iza Orłowska 7b, Maja Paczyńska 7b, Miron Byczak 7c, Julian Niepsuj 7b, Karol Domagała 7c.
W czasie turnieju ustanowiono dwa rekordy:
Alan Ponder 4c i Miłosz Szmidt 8a – podczas walki ułożyli 34 piętra!
Lew Omelianenko 4b i Lena Zgrajek 5c – podczas rywalizacji 34 piętra z klocków!
Turniej dostarczył wszystkim mnóstwo emocji.
Pomysłodawcą i opiekunem zawodów była mgr Dorota Rzeźniczek-Borda
7
"Czytanie na Polanie" z klasą 4a
Celem projektu jest zachęcenie uczniów do czytania książek w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Wakacje, gdy czasu jest więcej to idealny moment by sięgnąć po książkę.
Wyjazd integracyjny klas ósmych
18 czerwca uczniowie z klasy 8a i 8b wzięli udział w wyjeździe na paintballa. Celem wycieczki była nie tylko integracja, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie zespołu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Kampania edukacyjna "Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy!"
W klasach I-III odbyły się "Lekcje Kleszczoochrony", których celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z kleszczami oraz sposobów ochrony przed nimi. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie najczęściej występują kleszcze, jak wygląda ich cykl życia oraz jakie choroby mogą przenosić.
Lekcje miały formę interaktywną - uczniowie oglądali edukacyjną prezentację multimedialną, filmik edukacyjny, rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki. Najwięcej atrakcji i emocji dostarczyła im zabawa edukacyjna - prawda, czy fałsz, która jednocześnie sprawdziła ich wiedzę.
4
Wycieczka klasy 5b
5 czerwca klasa 5b była na wycieczce w Olkuszu i Rabsztynie. Uczniowie zwiedzali muzeum podziemne miejscu dawnego ratusza na Rynku w Olkuszu oraz ekspozycję górniczą w miejskim muzeum w Olkuszu. Mogli spróbować i działanie różnych sprzętów i obejrzeć sposoby wydobywania kruszców z niedużych głębokości. Poznali historię, szczególnie tę górniczą, Olkusza. Następnie zwiedzili zamek w Rabsztynie, gdzie odkrywali historię od czasów średniowiecza oraz chatę Kocjana - Olkuszanina, który był projektantem i budowniczym samolotów. Na koniec wycieczki klasa zintegrowała się przy wspólnym posiłku.
10
Wymiany młodzieży między miastami partnerskimi
Pobytu w Dziwnowie w ramach wymiany młodzieży między miastami partnerskimi Sosnowcem i Dziwnowem
Uczniowie odwiedzili wiele atrakcyjnych miejsc, w tym piękne Międzyzdroje, Woliński Park Narodowy oraz Rezerwat Żubrów, który zachwycił swoją przyrodniczą różnorodnością.
Nie zabrakło również wizyty w Brzegowej Stacji Ratownictwa SAR w Dziwnowie.
Podczas pobytu odbyło się także tradycyjne smażenie ryb, które było okazją do wspólnego spędzenia czasu i poznania lokalnych smaków.
Odbyły się również zawody sportowe, w których zdobyliśmy Puchar, co było dla nas wielką radością i powodem do dumy.
Brawo !!!
10
Sportowy Dzień Dziecka
2 czerwca w naszej szkole odbył się Sportowy Dzień Dziecka. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów wiele konkurencji, podczas których mogli sprawdzić swoją szybkość, celność i gibkość oraz współpracę w grach zespołowych.
Po sportowych zmaganiach odbyło się losowanie i wręczenie nagród.
W tym dniu, klasy wraz z wychowawcami, spędzili również miło czas w parku im. J. Kuronia. Były lody, gofry i pizza.
Dzień Dziecka
Wycieczka klasy 4a i 4c
Uczniowie klasy 4a i 4c wraz z wychowawcami poznawali zabytki Wrocławia podczas wycieczki klasowej. Wrażenia były ogromne, a czas spędzony w grupie rówieśniczej pozytywnie wpłynął na wzajemne relacje uczniów. Czwartoklasiści mieli napięty harmonogram przepełniony historią, środowiskiem przyrodniczym, osiągnięciami nauki i kultury. Pogoda dopisała, co pozwoliło na 100 procentową realizację wszystkich zaplanowanych etapów wycieczki. Z relacji uczniów wynikało, że największą atrakcją okazało się nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis i Wrocławskie Zoo. To był wspaniały czas, który na długo zostanie w pamięci...
Wycieczka klasy 1b i 2b
29 maja uczniowie klasy 1b i 2b uczestniczyli w warsztatach zielarskich w Osikowej Dolinie. Wizytę rozpoczęli od prelekcji, podczas której dowiedzieli się o pochodzeniu, właściwościach i wykorzystaniu ziół w ziołolecznictwie, kosmetologii oraz kuchni. Potem sadzili zioła w koszyczku oraz dekorowali je wiórkami drewna osikowego. Nauczyli się również przyrządzać deser z wykorzystaniem wybranego zioła. Po pracy nadeszła pora na wspólne zabawy w ogrodzie. To był wspaniale spędzony czas!
Ogłoszenie
W imieniu Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego serdecznie zaproszamy na spotkanie edukacyjne współorganizowane z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Przychodnią MILOWICE dotyczące profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców Sosnowca.
Szczegóowe informacje na stronie: https://www.sosnowiec.pl
Wycieczka klasy 7b
Podczas trzydniowej wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych i pięknych miejsc. Byliśmy w pijalni wód w Dusznikach Zdrój, Międzyrzeczu, nad wodospadem Wilczki oraz na Twierdzy w Kłodzku, gdzie przeciskaliśmy się podziemnymi korytarzami kontrminowymi.
Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem naszej wycieczki były Góry Stołowe - kraina zrodzona z morza, w której magicznym miejscem jest Rezerwat Błędnych Skałek.
W nim przebyliśmy fascynującą trasę przez Skalny Labirynt pełen głębokich szczelin, korytarzy, grzybów i kilkunastometrowych blokowisk skalnych. Tu wiele skał ma własne nazwy np: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka".
Kolejnym naszym wyzwaniem był Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych. To miejsce równie piękne jak i tajemnicze, w którym erozja wyrzeźbiła wspaniałe formy skalne. Przechodziliśmy obok "Kwoki", "Małpoluda", "Wielbłąda", "Słonia" i wielu innych skałek, które rozbudzały naszą wyobraźnię. Meandrującą wśród skał ścieżką dotarliśmy do głębokiej na 25 m i długiej na 100m szczeliny zwanej Piekiełko.
Na moment przenieśliśmy się do Krainy Narnii, bo tutaj kręcony był ten film.
Góry Stołowe to wyjątkowe piękno, do którego chętnie powrócimy.
29
Laureatki konkursu "KLASYKODNOWA"
Konkurs "KLASYKODNOWA" polegał na przedstawieniu autorskiej interpretacji klasycznego utworu w formie filmiku. Organizatorem konkursu była Filia nr 7 Bibliosfera Dańdówka.
Maria Szczepaniak z klasy 6a zdobyła III miejsce a Wiktoria Bazgier - wyróżnienieGratulacje dla Naszych Dziewczyn 👍
Zapraszamy do obejrzenia filmików.
Program edukacyjny Akademia Lubella
Nasza szkoła w roku szkolnym 2024/2025 przystąpiła do programu edukacyjnego "Akademia Lubella", skierowanego do klas VI-VIII szkół podstawowych.
Celem programu była edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Dzięki programowi nauczyliśmy się nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia oraz doceniania samodzielnego ich przygotowywania.Opiekunem realizacji programu była p. Ewa Pawłowska
Wizyta uczniów z Dziwnowa
21 maja młodzież z naszego partnerskiego miasta - Dziwnowa - odwiedziła naszą szkołę. Twórczo spędziliśmy ten czas. Powstała instalacja artystyczna a każdy zabrał ze sobą własnoręcznie pomalowany kamyczek. Zarażeni akcją, która przynosi wiele radości, wyślemy w podróż nasze wyjątkowe kamyczki. Dzień zakończył się spacerem po Parku im. Jacka Kuronia, z przystankiem na lody i wspólnym grillowaniem.
8
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie