Uczniowie z klasy 6b, 6c oraz 7a, pod opieką nauczycieli: A. Bugaj, J. Lejman, A. Jureczko oraz p. B. Garczarczyk, spędzili 5 niezapomnianych dni nad morzem. Zwiedzili: Gdynię (Oceanarium, Dar Pomorza, Centrum Wiedzy Eksperyment, Klify Orłowskie), Sopot (Muzeum Archeologiczne, spacer po molo, rejs statkiem pirackim), Gdańsk (Stare Miasto, pomnik Neptuna, Żuraw, Westerplatte, Muzeum Nauki Hevelianum) oraz Fokarium na Helu. Wrócili pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę!
Podziękowanie
Szanowni Państwo,
chcieliśmy jeszcze raz podziękować za aktywne włączenie się do akcji „Szkoły Pełne Talentów” - zorganizowanej przez sieć sklepów dyskontowych LIDL.
Z radością informujemy, że zebrane talenciaki wymieniliśmy na piłki, które będą wykorzystywane podczas sportowych gier i zabaw.
DZIĘKUJEMY!!!
Dyrektor szkoły
Agnieszka Knol
Egzamin ósmoklasisty
Drodzy Uczniowie klas ósmych!
Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi Waszą wiedzę i umiejętności, zdobyte w murach naszej szkoły.Życzymy Wam powodzenia, sukcesów, optymizmu i dużo dużo szczęścia.
Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!
Trzymamy kciuki !!!
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego
Poznaliśmy wyniki Szkolnego konkursu plastycznego "Plakat ekologiczny". Oto lista laureatów:
1. miejsce: Eryk Łuński - klasa 5b, Maja Jagielska - klasa 5a
2. miejsce; Maksymilian Drab - klasa 5b, Antoni Gurdek - klasa 5b
3. miejsce: Domink Kosiński - klasa 6b
Wyróżnienia: Piotr Kopera, Anastazja Kopińska, Stafania Szczepek - klasa 4bWszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział
a zwycięzcom GRATULUJEMY!
Organizatorki konkursu:
p. Irena Federowicz i p. Agata Bugaj2
Akcja "Czysta Dzielnica"
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji ekologicznej "Czysta Dzielnica". Angażując się w to przedsięwzięcie połączyli przyjemne z pożytecznym. Pożytecznie, bo usunęli ze środowiska dużą lilość śmieci, a przyjemnie, bo wzięli udział w konkursach sportowych i wiedzy ekologicznej, wygrywając liczne nagrody. Spędzili aktywnie i miło czas na świeżym powietrzu. Wydarzenie to cieszyło się też dużym zainteresowaniem rodziców.
p. Agata Bugaj
8 maja - Dzień Bibliotek i Bibliotekarza
Święto to zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od wielu lat rozpoczyna ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek.
W ramach obchodów odbyły się dwie lekcje biblioteczne, na których uczniowie poznali cieawostki na temat historii książki i bibliotek. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki, szarady.
W bibliotece toczyły się dyskusje o zaletach czytania. Najmłodsi czytelnicy mogli kolorować rysunki książek, rozwiązywać krzyżówki i posłuchać fragmentów ciekawych opowiadań.
Organizator
nauczyciele biblioteki szkolnej
Sukces w konkursie regionalnym
Jakub Gorczyca z klasy VIIa zdobył I miejsce a Aleksandra Szostak z klasy VIIb II miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Hiszpańskie inspiracje" zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stafana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.
GRATULACJE!!!
opiekun
iIrena Federowicz
Sukces w ogólnopolskim konkursie
Uczniowie klasy 5b Antoni Gurdek i Eryk Łuński zdobyli I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym "Reklama Mojej Szkoły". Ich praca konkurowała ze 110 nadesłanymi filmikami ze szkół z całej Polski!
Brawo chłopcy!!!
Konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Mińskiego i Burmistrza Kałuszyna.opiekun
Ilona Wąsowicz2
Majowe święta
Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w dziejach naszej ojczyzny.
1 maja – to Międzynarodowy Dzień Ludzi Pracy. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r.
W Polsce 1 maja został ustanowiony Świętem Pracy w 1950 r.2 maja – obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.
To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione przez Sejm w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.3 maja – obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r.
Nasza konstytucja była pierwszą w Europie a drugą na świecie (po konstytucji Ameryki).
Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa polskiego.
Sukces w konkursie recytatorskim
Maria Szczepaniak, nasza niezwykle utalentowana uczennica klasy Va, zajęła I miejsce w VI edycji Konkursu Recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom”. Zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima pt. Ptasie radio”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun
mgr J. Ocieczek2
"Światowy Dzień Książki"
23 kwietnia obchodziliśmy "Światowy Dzień Książki". Z tej okazji klasa 2a uczestniczyła w bardzo ciekawej lekcji w naszej bibliotece szkolnej. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki o historii książki, z której dowiedziały się jak kiedyś wyglądały książki i z jakiego materiału były wykonane. Dziękujemy za cenne informacje i obiecujemy czytać dużo książek i często korzystać z biblioteki.
1
Wyniki szkolnego konkursu
Wyniki szkolnego konkursu językowo-plastycznego "Cool as a cucumber":
I miejsce: Maja Jagielska, klasa V a
II miejsce: Eryk Łuński, klasa V b
III miejsce: Jakub Żaba, klasa VIII bWyróżnienia otrzymują:
Zuzanna Lankowska - klasa VIII b, Antoni Gurdek i Jessica Łuczak - klasa V b.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział
a zwycięzcom GRATULUJEMY!organizatorzy:
mgr S. Schab
mgr J. Zdaniuk
Wycieczka do Wrocławia
23 kwietnia uczniowie z klasy 7b I 8b zdobyły Wrocław! Zobaczyli Hydropolis, Panoramę Racławicką, Stare Miasto oraz Halę Stulecia.
opiekunowie:
mgr G. Gawron
mgr E. Pawłowska
22 kwietnia - Dzień Ziemi
22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Jest to czas poświęcony refleksji nad wpływem ludzi na środowisko naturalne oraz działaniom mającym na celu jego ochronę i zachowanie dla przyszłych pokoleń. Tematem przewodnim Dnia Ziemi jest zazwyczaj konkretny problem ekologiczny lub wyzwanie, przed którym stoi planeta. Hasłem tegorocznych obchodów jest „Planeta kontra plastik”. Jak podaje WWF, w ciągu ostatnich 65 lat produkcja plastiku wzrosła z 2 mln t do 348 mln t rocznie. Każdego roku ponad 8 mln t trafia do mórz i oceanów. Do mórz i oceanów co minutę trafia tyle plastiku, ile mieści jedna śmieciarka.
Problem zanieczyszczenia plastikiem stał się jednym z najpoważniejszych wyzwań środowiskowych naszych czasów.
Istnieje jednak wiele prostych sposobów, aby ograniczyć zużywanie plastiku i zadbać o planetę. Każdy może przyczynić się do ratowania naszej planety. Możesz zrezygnować z jednorazowych opakowań, takich jak plastikowe butelki, torby na zakupy, słomki czy sztućce, a zamiast tego używać alternatyw wielokrotnego użytku – butelek termicznych, toreb materiałowych czy bambusowych słomek. Należy również pamiętać o segregacji odpadów i konsekwentnym recyklingu – plastikowe opakowania, butelki i inne produkty z tworzyw sztucznych mogą być poddane recyklingowi, co pozwala na ponowne wykorzystanie materiałów i zmniejszenie ilości odpadów.
mgr A. Bugaj
Sukces taneczny
17 kwietnia dwa zespoły z naszej szkoły wzieły udział w konkursie tanecznym "ZATAŃCZ Z NAMI". Konkurs zakończyliśmy na podium zdobywajac I miejsce.
Reprezentowali nas: Kornelia Kucharska, Lena Nowek, Magdalena Rokita, Gabriela Ducka, Alicja Walendzik, Amelia Styczyńska, Oliwier Otczyk, Wojciech Mróz, Oliwier Modelski, Filip Zbiżek oraz drugi zespół w składzie: Maria Szczepaniak, Wiktoria Bazgier, Adrianna Cacala, Katarzyna Kiełtyka, Anastazja Kopińska, Róża Zub.SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
opiekun
Barbara Brzezoń5
Międzyszkolny konkurs czytelniczy
Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły: Wiktoria Bazgier i Maria Szczepaniak z klasy 5a zajęły II miejsce w Międzyszkolnym konkursie czytelniczym „Z baśnią przez świat”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5.
GRATULUJEMY!!!
opiekun
Joanna Ocieczek2
Warsztaty "Muzyczne inspiracje"
18 kwietnia klasa 2a wzięła udział w warsztatach "Muzyczne inspiracje" w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali grę na skrzypcach, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, akordeonie, ksylofonie, klarnecie, flecie, saksofonie, oboju, fagocie, trąbce, waltorni i puzonie.
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
1
BŁĘKITNY MARSZ
16 kwietnia odbył się "Błękitny Marsz" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu. Wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami również w nim uczestniczyli.
"Błękitny Marsz" to bardzo ważna inicjatywa. Uczniowie szkół oraz przedszkoli przeszli w korowodzie przez miasto, deklarowali tym samym swoją solidarność z osobami w spektrum autyzmu. Przypominali też, jak ważne jest to, abyśmy wszyscy się akceptowali.
3
19 kwietnia - Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"
W tym roku nasza szkoła ponownie przystąpiła do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile"
Czym jest akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"?
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
>>>Zestaw materiałów na zajęcia<<<
szkolny koordynator akcji
p. G. Gawron
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie