Podczas Tygodnia Kodowania (Code Week 2022) na zajęciach informatyki będą przeprowadzane lekcje kodowania i programowania pod hasłem "Kodowanie - ważna sprawa, to nauka i zabawa". Uczniowie będą pracować w języku Scratch, Python (PixBlocks) oraz zmierzą się z zadaniami na stronie code.org (Minecraft, Potańcówka, Kraina lodu).
Dyrekcja
CodeWeek 2022
"Laboratoria Przyszłości" - zajęcia w świetlicy
W ramach programu Laboratoria Przyszłości zostały zakupione klocki konstukcyjne, z których bardzo chętnie korzystają uczniowie w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć z wykorzystaniem klocków K'nex Education i Morphun dzieci rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą czytanie ze zrozumieniem, doskonalą zdolności manualne i logiczne myślenie, usprawniają pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, a przede wszystkim świetnie się bawią.
p. Katarzyna Łatka
Realizacja Programu MEiN "Laboratoria Przyszłości"
7 października odbyły się kolejne zajęcia w nowej pracowni, która powstała dzięki programowi MEiN "Laboratoria Przyszłości".
Uczniowie z klasy 6a i 6b projektowali nowoczesne osiedle, konstruowali budynki oraz pojazdy z klocków konstrukcyjnych.
p. A. Pietraszkiewicz
Igrzyska Dzieci - sukces naszych uczennic!
7 października na boisku przy szkole SP 40 zostały rozegrane zawody w piłce nożnej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Emilia Klarecka, Agata Grochała, Aleksandra Szewczyk, Julia Drygierczyk, Nadia Kowalczyk, Diana Dovhanyk, Agata Ogryzko, Zuzanna Jaszczyk, Justyna Papaj, Ewa Wleciał.
Dziewczęta zdobyły II miejsce!!!
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
nauczyciele wych. fizycznego
"Święto Drzewa w Sosnowcu"
Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej akcji "Święto Drzewa w Sosnowcu".
Klasa 5a sadziła drzewa przekazane przez Klub Gaja.
Wycieczka klasy 2A, 3B i 3C do Agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie.
Gospodarstwo agroturystyczne „Pod Skałką” to wyjątkowe miejsce, położone w malowniczym makroregionie geograficznym – Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w miejscowości Przybynów. Niepowtarzalną, sielską atmosferę tworzy doskonale zachowany skansen Wsi Jurajskiej, swoisty wehikuł czasu do dawnej, polskiej wsi. To właśnie tutaj można przechadzać się po dawnych domach, odkrywając oryginalne wyposażenie codziennego użytku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Poznali kilka intrygujących faktów o tym niezwykłym warzywie. Wykonali ziemniaczanego krasnala. Uczestniczyli również w lekcji przyrody z żywymi „eksponatami”, odwiedzili mini zoo, które zamieszkują między innymi osiołki, owce, kozy, kucyki oraz lamy, cieszące oko wszystkich zwiedzających i nadające wycieczce niezwykłego, sielskiego klimatu.
Fotorelacja z wycieczki:
Wyniki wyborów do zarządu Samorządu Uczniowskiego
21 września w naszej szkole zostały przeprowadzone demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać jeden głos. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po przeliczeniu głosów, ogłosiła nowy skład Samorządu Uczniowskiego:
PRZEWODNICZĄCA SU – Zuzanna Mucha – kl. 8b
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ SU – Łukasz Muzyk – kl. 7a
SEKRETARZ SU – Mateusz Mermel – kl. 8c
Nowo wybranym władzom SU gratulujemy
oraz życzymy owocnej pracy
na rzecz szkoły oraz całej społeczności uczniowskiej!!!
30 września - Europejski Dzień Sportu Szkolnego
30.09.2022 r. w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Ideą tego wydarzenia jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. W tym roku do wspólnego świętowania w Polsce zgłosiło się prawie 1000 placówek. Wśród nich NASZA SZKOŁA - SP nr 32 w Sosnowcu.
Obchodziliśmy go z rówieśnikami z Ukrainy i z blisko 40 krajami z całego świata. Wspólne ćwiczenia, zabawy, gry i tańce dały obraz integracji polsko-ukraińskiej. Wszyscy wspaniale się bawili podczas wspólnych tańców oraz zdobywając punkty w grach sportowych. Bo w ruchu rozumiemy się doskonale!!!
nauczyciele wych. fizycznego
30 września - Dzień Chłopaka
28 września - Sztafetowe Biegi Przełajowe
28.09.2022 r. reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Sosnowca w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta w składzie: Emilia Klarecka, Julia Drygierczyk, Agata Grochala, Zofia Kluska, Aleksandra Szewczyk i Kornelia Kucharska zajęły III miejsce w Sosnowcu, natomiast drużyny chłopców starszych i młodszych uplasowały się na VI miejscach. Start w zawodach wymagał od uczestników nie lada kondycji i hartu ducha. Wszyscy spisali się wspaniale!
Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
nauczyciele wych. fizycznego
Międzynarodowy Projekt "Kreatywne prace plastyczne"
W roku szkolnym 2022/2023 w świetlicy szkolnej realizowany jest międzynarodowy projekt edukacyjny "Kreatywne prace plastyczne". Główne cele programu to zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności jego uczestników poprzez działania plastyczne. W każdym miesiącu mamy do zrealizowania minimum 1 z 3 zadań. Podczas zajęć uczniowie będą poznawać różne techniki plastyczne, w wyniku których powstaną różnorodne i oryginalne dzieła plastyczne.
Zadanie na wrzesień: "Mokre w mokrym" - tworzymy abstrakcyjne dzieła >>>zobacz zdjęcia<<<
koordynator projektu p. Katarzyna Łatka
23 września - Z wizytą w Bullerbyn
„Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników. To właśnie tą lekturą zajmowali się ostatnio na lekcjach uczniowie klasy 3c. Uwieńczeniem omawianej lektury było stworzenie w grupach makiety przedstawiającej Zagrodę Środkową, Północną i Południową.
Praca zespołowa sprawiła dużo przyjemności i prace wyszły piękne >>>zobacz zdjęcia<<<
23 września - Powitanie jesieni w klasie 3a
Podczas jesiennego spaceru uczniowie klasy 3a zebrali różnokolorowe liście, które zostały wykorzystane do powstania bardzo ciekawych prac plastycznych >>>zobacz zdjęcia<<<
23 września - XIX Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora Klubu "Maczki"
W tym roku na starcie stanęło trzydziestu pięciu biegaczy rywalizujących w czterech kategoriach: dziewczęta młodsze, dziewczęta starsze, chłopcy młodsi i chłopcy starsi. W każdej kategorii troje najszybszych biegaczy odebrało medale, wszyscy walczyli o puchary dla swoich szkół. Po zsumowaniu punktów okazało się, że najlepsza była grupa zawodników z SP 33, II miejsce zajęli uczniowie SP 32, gospodarze, czyli biegacze z SP 37, uplasowali się na trzecim miejscu.
Naszą szkołę reprezentowali:
Witold Bajek (5c), Kucharska Kornelia (5c), Lis Kamil (7b), Drygierczyk Julia (6b), Grochala Agata (6b), Klarecka Emilia (6b), Piątkowski Antonii (6b), Szewczyk Aleksandra (6b), Nieznanowski Oskar (7a), Opacki Kacper (5b), Chachurski Mikołaj (8c), Sułkowski Bartłomiej (8c)
Nasi najlepsi zawodnicy zajęli miejsca na podium:
I miejsce w biegu dziewcząt - Emilia Klarecka kl. 6b
I miejsce w biegu chłopców - Mikołaj Chachurski kl. 8c
II miejsce w biegu chłopców - Bartłomiej Sułkowski kl. 8c
Wszyscy spisali się świetnie. Serdecznie Wam gratulujemy!
Realizacja Programu MEiN "Laboratoria Przyszłości"
W nowej pracowni, która powstała w ramach programu MEiN "Laboratoria Przyszłości", odbyły się zajęcia w klasie 4a, 4b i 6b >>>zobacz zdjęcia<<<
17 września - 83. rocznica agresji ZSRR na Polskę
17 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskich uroczystościach 83. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Przy symbolicznym grobie zamordowanej w 1945 roku rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka w Sosnowcu - Ostrowach Górniczych uczcili pamięć walczących o niepodległość naszego kraju.
16 wrzesnia - LEKCJA HISTORII
W przeddzień kolejnej rocznicy napaści ZSRR na Polskę, uczniowie klasy VIII, na lekcji historii, dowiedzieli się, jak wyglądała walka obronna o Grodno, w której, w dużej mierze, z rosyjskim najeźdźcą walczyli harcerze i młodzież szkolna.
Zainteresowanych historią II wojny światowej, zachęcamy do obejrzenia filmu „Orlęta. Grodno’39”, którego fabuła przybliża historię heroicznej walki mieszkańców Grodna.
12-16 września - Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych
Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.
W ramach akcji tematem przewodnim zajęć było przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.
15 września - "Dzień Kropki"
Już od 14 lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Wszystko zaczęło się do nauczyciela Petera Reynoldsa, autora książeczki „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti.
15 września jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie i nauczyciele na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.
Tak my świętowaliśmy "Międzynarodowy Dzień Kropki" w naszej szkole: >>>zobacz zdjęcia<<<
5 września - Spotkanie z policjantami
5 września w klasie 1a odbyło się spotkanie z policjantami Ruchu Drogowego. W czasie zajęć uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów. Z pewnością pierwszaki będą świadomymi i bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.
Archiwum Aktualności