• REKRUTACJA

• OGŁOSZENIE

Wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, których rodzice potwierdzili wolę przyjęcia do Szkoły Podstawowej nr 32 im. Leona Kruczkowskiego w Sosnowcu zostały przyjęte do klasy I na rok szkolny 2022/2023.

Dzieci spoza obwodu szkoły, których rodzice potwierdzili wolę przyjęcia do Szkoły Podstawowej nr 32 im. Leona Kruczkowskiego w Sosnowcu zostały przyjęte do klasy I na rok szkolny 2022/2023.

• "Duety chemiczne"

• 24 marca 8 uczniów klas 7 i 8 wystartowało w Wojewódzkim konkursie "Duety chemiczne" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. To kolejny konkurs zwieńczający pracę w ramach koła chemicznego, które prowadzi pani Justyna Nowak.

Trzymam kciuki za pomyślne wyniki!

• Wyniki "Stypendiady Wczesnoszkolnej"

• Od 6 do 15 grudnia 2021 roku, 85 uczniów z klas 1–3 naszej szkoły brało udział w Ogólnopolskim Projekcie  „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA” zorganizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”. Tegoroczny projekt obejmował konkursy w zakresie edukacji: czytelniczej – „Abecadło”, ortograficznej – „Ortografek”, matematycznej – „Plusik” i plastycznej – „Plastuś” („Pocztówka świąteczna”, „Zakładka”, „Akwarium”, „Maska karnowałowa”).

22 marca, na stronie internetowej organizatorów, zostało opublikowane podsumowanie tegorocznej edycji.

ANTONI GURDEK z klasy 3b otrzymał tytuł LAUREATA zajmując I MIEJSCE w konkursie czytelniczym „Abecadło” (taki wynik uzyskało tylko 6 uczniów w Polsce, ze szkół biorących udział w konkursie).

Natomiast tytuły FINALISTEK otrzymały:

- HANNA ZARĘBA z kl.1c – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Plastuś” – „Akwarium”.

- LENA ZGRAJEK z kl.2c – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Plastuś” – „Akwarium”.

- SARA HERMAN z kl. 3b – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Plastuś”– „Pocztówka świąteczna”,

Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureat i finalistki piękne medale.

Wszystkim uczniom, którzy przystapili do konkursowych zmagań, serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie i za ich duży wkład pracy w przygotowania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

>>>zobacz zdjęcią<<<

• Dzień "Solidarności z Ukrainą"

• DKoszmar wojny stał się bardzo bliski, ale i przerażający, właśnie dlatego cała społeczność naszej szkoły postanowiła symbolicznie wesprzeć naród ukraiński. 💙💛

9.03.2022 zorganizowaliśmy Dzień ,,Solidarni z Ukrainą"

Dzień Solidarności z Ukrainą klasy 1-3: >>>zobacz zdjęcia<<<

Dzień Solidarności z Ukrainą - prace graficzne: >>>zobacz zdjęcia<<<

• Pasowanie na czytelnika

• 8 marca 2022 roku w naszej bibliotece mało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych!

W krótkiej części artystycznej - Krasnale uczyły pierwszoklasistów, jak zachowywać się w bibliotece szkolnej i dbać o książki.

Pani dyrektor i Pani bibliotekarka wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy.

8 marca miało miejsce uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek - Wyprawka dla Pierwszaka”.

Oto kilka zdjęć z tych uroczystości:

• Dzień Kobiet w naszej szkole,

Były życzenia, kwiaty i mnóstwo uśmiechu oraz słodki upominek od Samorządu Szkolnego :)

• Pomagamy !!!

• Działamy i Ukrainie nadal pomagamy!

Po raz kolejny społeczność SP 32 nie zawiodła w trudnych chwilach!

Kolejny strumień pomocy dla Ukrainy dotrze do potrzebujących.

Dary zostały dzisiaj przekazane na miejsce zbiórki - do hali sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich dzięki pomocy OSP Sosnowiec Porąbka

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

• Finał akcji SZAFOWANIE

• Dzisiaj odbył się finał akcji SZAFOWANIE zorganizowanej przez Ekonomik Sosnowiec.

Nasi uczniowie wraz z rodzicami również włączyli się w pomoc Oli, która jest uczennicą Sosnowieckiego Ekonomika. Dzisiaj wszystkie zebrane rzeczy przekazaliśmy Fundacji „Po Pierwsze”. Dziękujemy za okazane wsparcie - warto pomagać!

Michał Wiśniewski to jeden z ambasadorów akcji „Szafowanie". Wokalista Ich Troje nie pierwszy raz wspiera akcje charytatywne na terenie Sosnowca.

We współpracy z fundacją odzież ta zostanie przekazana firmie, która płaci za każdy kilogram materiałów. Zgromadzone w ten sposób fundusze zostaną przekazane na cel, jakim jest operacja Oli.