Uczniowe klas ósmych wybrali się na Rajd w Beskid Śląski. Ich celem była wędrówka na Szyndzielnię (1028 m n.p.m.).
Zarówno pogoda, jak i humory dopisały!
Uczniowe klas ósmych wybrali się na Rajd w Beskid Śląski. Ich celem była wędrówka na Szyndzielnię (1028 m n.p.m.).
Zarówno pogoda, jak i humory dopisały!
Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu MEiN „Poznaj Polskę” uczniowie klas szóstych wyjechali na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Podczas pobytu w dawnej stolicy odwiedzili ważne i historyczne miejsca: Kopiec i Muzeum im. Tadeusza Kościuszki, Rynek Starego Miasta wraz z jego historyczną zabudową, Muzeum Narodowe, Dom Jana Matejki oraz Galeria Sztuki Polskiej XIX i XX w. w Sukiennicach oraz Zamek Królewski na Wawelu. Zwiedzanie Krakowa zakończyli rejsem po Wiśle. W ostatnim dniu wycieczki udali się do Kopalni Soli w Wieliczce.
Za to, że jednak i że pomimo,
za to, że z sercem, za to, że z nami,
za dni zdobione szczęścia chwilami,
za tę cierpliwość z duszą rozdartą
i za tę wiarę, że jednak warto
- DZIĘKUJEMY.
16 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W części oficjalnej Pani Dyrektor Agnieszka Knol powitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej, przekazała serdeczne życzenia pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrodę Prezydenta miasta Sosnowca, którą otrzymała Pani Barbara Brzezoń oraz Nagrody Dyrektora Szkoły. Ogłoszono również zwycięzcę szkolnego konkursu „Nauczyciel na szóstkę”, którym została p. Sandra Schab.
Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-taneczno-muzyczny. Było pięknie i wzruszająco.
Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej postać Władysława Mazura - sosnowieckiego pedagoga, pioniera szkolnictwa średniego, dyrektora sosnowieckich seminariów nauczycielskich zaangażowanego w tajne nauczanie dzieci. W 1940 roku aresztowany przez gestapo i przewieziony do nazistowskiego niemieckiego obozu KL. Mauthausen-Gusen, gdzie został zamordowany 1 listopada 1940 r.
M .Siedlecka
Dzięki programowi MEiN „Poznaj Polskę” uczniowie klas piątych mieli niepowtarzalną okazję wyjechać na trzydniową wycieczkę do Krakowa.
Odwiedzili Kopiec Tadeusza Kościuszki, Rynek Starego Miasta z jego historyczną zabudową, Muzeum Narodowe, Dom Jana Matejki oraz Galerię Sztuki Polskiej XIX i XX w. w Sukiennicach. Udali się również do Zamku Królewskiego na Wawelu. Mogli również podziwiać piękno dawnej stolicy Polski podczas rejsu po Wiśle.
Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Kopalni Soli w Wieliczce.
4 października nasza reprezentacja zajęła VI miejsce w Igrzyskach dzieci w piłce nożnej dziewcząt.
Gratulujemy
Od 27 do 29 września odbyły się eliminacje w turnieju piłki nożnej w kategoriach klas 4-6 i 7-8 o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 32.
Wszystkie reprezentacje klas dzielnie walczyły o wejście do finałów. Na szczególne uznanie zasługują dziewczyny, które równie dobrze, jak ich koledzy, spisały się na boisku!
Finałowe rozgrywki turnieju odbędą się 3.10.2023 r. na 4 godzinie lekcyjnej.
nauczyciele wychowania fizycznego
29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Przy tej okazji pamiętajmy, że głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę oraz pomaga odnieść sukces w szkole.
Inicjatywa tego nietypowego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku.
W bibliotece szkolnej na każdej przerwie spotkali się uczniowie różnych klas by wysłuchać ulubionych fragmentów literackich.
Zachęciliśmy także nauczycieli aby wzięli udział w tej czytelniczej inicjatywie i czytali uczniom w klasach, w bibliotece szkolnej, a nawet na sali gimnastycznej. W tym roku czytaliśmy również książki w języku angielskim i niemieckim.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za udział i serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie na pewno każdy znajdzie coś ciekawego do czytania.
p. Aneta Zapora
25 września uczniowie z klasy 6b i 7a odwiedzili Fanzeum w Gliwicach.
Fanzeum to muzeum światła i koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą :)
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym tygodniu, na uczniów naszej szkoły czekać będą: gazetka, quizy, zagadki i ciekawostki związane z różnymi językami. Zapraszamy do zabawy!
nauczyciele języków obcych
22.09.2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach przełajowych o Puchar Dyrektora Przystanku Otwartej Kultury zdobywając I miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz dwa I miejsca indywidualnie w kategorii dziewcząt starszych - Emilia Klarecka oraz w kategorii chłopców młodszych - Miron Byczak.
Na sukces drużyny zapracowali wszyscy Nasi zawodnicy: Byczak Miron - 6c, Drygierczyk Julia - 7b, Grochala Agata - 7b, Herman Sara - 5b, Iwaniuk Filip - 6a, Klarecka Emilia - 7b, Kluska Zofia - 6c, Kucharska Kornelia - 6c, Lis Kamil - 8b, Nieznanowski Oskar - 8a, Peret Mikołaj - 8b, Roman Mateusz - 6b, Wojciechowski Filip - 8a.
Gratulecje dla naszych sportowców!
Uczniowie klasy II b byli na wycieczce w Kuźniczce Nowej. Uczestniczyli tam w warsztatach tematycznych: Jak powstaje ekologiczny chleb? czyli "Od ziarenka do bochenka".
Również w tym roku nasza szkoła wzięła udział w 30. Akcji Sprzątania Świata.
15 września uczniowie klas siódmych i ósmych, wyposażeni w rękawiczki i worki, wyruszyli w okolice szkoły.
Z zapałem zbierali i segregowali śmieci. W promieniach wrześniowego słońca robota szła szybko i przyjemnie.
Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Sprzątanie świata łączy ludzi”, ale sprzątanie świata nie tylko łączy nas z naturą, ale ze sobą nawzajem. Dlatego po zakończonej pracy uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy ekologicznej i w konkursach sportowych oraz zajadali się pieczonymi ziemniakami.
organizator akcji p. A. Bugaj
Uczniowie naszej szkoły, 17 września uczcili 84. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Złożyli kwiaty na symbolicznym grobie rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka.
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
W naszej szkole dzieci świetnie się bawiąc odkrywały swoje talenty i mocne strony. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
A skąd wywodzi się Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Celem spotkania było przypomnienie dzieciom z klas 1-3 o zachowaniu bezpieczeństwa zarówno w szkole, jak i poza nią. Pani Policjantka wyjaśniła uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo, jak również samochodem. Dzieci słuchały ze skupieniem wszystkich informacji.
Na zakończenie każdy miał możliwość usiąść w radiowozie policyjnym.
Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole!
Uczniowie klas I-VIII zebrali się w sali gimnastycznej, aby wraz z Dyrekcją, Rodzicami oraz Gronem Pedagogicznym rozpocząć nowy rok szkolny.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego.
Pani dyrektor Agnieszka Knol serdecznie przywitała całą społeczność szkolną, życząc wszystkim powodzenia, realizacji zamierzonych celów i jak najlepszych wyników w nauce.
Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy w tym roku dołączyli do naszej społeczności szkolnej.
Uczniowie z samorządu uczniowskiego przygotowali dla najmłodszych quiz z nagrodami. Poszło im świetnie!!!
Następnie pani dyrektor oraz wychowawcy klas pierwszych wręczyli pierwszakom rogi obfitości.
Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie wszystkich klas udali się ze swoimi wychowawcami do sal lekcyjnych.
Z każdym rokiem szkolnym zaczyna się nowy etap naszego życia. Nowe relacje, doświadczenie czy wiedza - to wszystko przed nami. Życzymy Wam, abyście przeżyli ten rok szkolny z ciągłym uśmiechem na ustach i zakończyli go w równie radosnej atmosferze, bogatsi o nowe doświadczenia.
Rok szkolny 2023/24 uważamy oficjalnie za rozpoczęty!
Powered by aSc EduPage