• Festiwal zawodów
          • Festiwal zawodów

          • Ósmoklasiści, którzy brali udział w Festiwalu zawodów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, za wykonanie prostych prób pracy związanych z zawodami, w których kształci szkoła otrzymywali certyfikaty. Certyfikaty te brały udział losowaniu nagród.

             Szczęśliwymi nagrodzonymi  z naszej szkoły są:

            Kacper Zachara z klasy 8B

            Emilia Dusza z klasy 8D

            Wiktoria Wyroba z klasy 8D

        • Dzień wróżb
          • Dzień wróżb

          • Według wierzeń ludowych dzień 24 listopada – wigilia św. Katarzyny i 29 – wigilia św. Andrzeja, to najlepsze dni w roku do wróżenia, bo wówczas wróżby spełniają się.

            Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i wybrali ku temu przedpołudnie 25 listopada. Szkolne wróżki wprowadziły zebranych w tematykę obchodów.

            Na wszystkich uczniów klas I - III, nauczycieli i innych pracowników szkoły czekały specjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów wróżby. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” zwracając się do jednej z pięciu jasnowidzących wróżek.

            Wróżki i czarownice odpowiadały wszystkim chętnym na pytania: Co przyniesie przyszły rok? Jak zaplanować swoją przyszłość, aby uniknąć kłopotów?..

        • Szlachetna Paczka 2021
          • Szlachetna Paczka 2021

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

            Chcemy, aby społeczność szkolna przygotowała wspólnymi siłami Szlachetną Paczkę  Wiemy, że obowiązujące obostrzenia powodują, iż zorganizowanie tego przedsięwzięcia będzie trudne. Mocno wierzymy jednak, że tak jak w poprzednich latach uda nam się sprostać temu zadaniu i udowodnimy, że pamiętamy o tych, którzy potrzebują wsparcia.

            Komu chcemy pomóc w tym roku?

            Pani Beata (48lat) z rodziną: Halina (84 lat), Córka Agnieszka (11 lat), Syn Marek (8 lat).

            Pani Beata jest ciepłą, kochającą osoba. Zawsze była silnie związana z mamą, panią Haliną, która wspierała ją w trudnych chwilach. W 2000 roku wykryto u mamy chorobę Alzheimera i Parkinsona. Od tej pory pani Beata zajęła się pomocą, a z czasem całkowitą opieką nad matką. Pani Beata samotnie wychowuje dwoje dzieci, u obojga dzieci wykryto lekki stopień niepełnosprawności umysłowej. Rodzina utrzymuje się z emerytury pani Haliny oraz programów socjalnych, jednak po odjęciu niezbędnych kosztów i spłaty długów, rodzinie pozostaje niewiele na przeżycie.

            Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

            Środki czystości: Mama pani Beaty, pani Halina, ze względu na chorobę nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych i zmuszona jest korzystać z pieluch dla dorosłych. Niestety są one drogie, a ich zapasy szybko się kończą. Rodzina potrzebuje również zapasu środków czystości, ze względu na potrzebę częstego prania.

            Opał 1 tona brykietu lub węgla: Ze względu na rosnące ceny opału rodzina ma problem z zapewnieniem sobie odpowiednich ilości na nadchodzącą zimę.

            Uchwyty dla osób niepełnosprawnych do łazienki oraz zamek do drzwi łazienkowych: Drzwi do łazienki w domu rodziny nie można zamknąć, a podczas korzystania często same się uchylają. Ponieważ łazienka znajduje się w centrum mieszkania sprawia to duży dyskomfort wszystkim członkom. Uchwyty dla osób niepełnosprawnych bardzo ułatwią korzystanie pani Halinie z łazienki.

            W jaki sposób można pomóc?

            Połączyć przyjemne z pożytecznym czyli oderwać się na chwilę od codzienności i wybrać się na spacer do szkoły, po to aby przynieść konkretne produkty potrzebne rodzinie:

            • środki czystości szczególnie dla dzieci w wieku 8-12 lat, proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące,
            • środki higieniczne w tym pieluchy dla dorosłych to XL, mydło / żel myjący, szczoteczki do zębów, szampony, pasty do zębów.
            • żywność trwała: herbata, kawa, ryż, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżemy, konserwy mięsne, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne.
            • odzież: Pani Beata: Kozaki/buty zimowe rozmiar: 37, kurtka zimowa rozmiar: M, (kurtka najlepiej w kolorze czarnym, ale może być i innym), sweter ciepły rozmiar M, Pani Halina: Dres, rozmiar XL. Marek Trapery rozmiar: 35, Bluza rozpinana ciepła rozmiar: 158 cm. Agnieszka: Kozaki/buty zimowe rozmiar: 37. Bluza rozpinana, ciepła rozmiar: 164 cm.
            • materiały szkolne: zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania.
            • dodatkowymi rzeczami niezbędnymi dla rodziny jest: Pościel - 160x200 cm ; Kołdra - 160x200 cm, Poduszka 50x60 ; Koc - 160x200 cm ; Ręczniki - 75x140 cm

            Rodzina potrzebuje łóżka składanego dostosowanego do osób starszych, w tym momencie pani Halina śpi na rozkładanym, starym i zepsutym fotelu. Rodzinie przydałaby się również nowa pralka, ponieważ stara wylewa i czasami nie działa.

            • Szczególne upominki dla rodziny/takie dodatkowe marzenie :

            Pani Beata: Bon do fryzjera

            Pani Halina: Obrazki ze świętymi

            Agnieszka: Ładna lalka

            Marek: Bon na naprawę roweru w serwisie rowerowym

             

            Zbiórka potrwa od 24.11. (środa) do 8.12. (środa)

            Koordynatorem zbiórki są Pani Małgorzata Słabowska i Pani Katarzyna Stempniak – wszelkich informacji udzielać będą przez Dziennik Librus.

            Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!

        • Kosmiczne fantazje
          • Kosmiczne fantazje

          • 22 listopada w bibliotece odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w szkolnym konkursie plastyczno – literackim Kosmiczne fantazje (z okazji Roku Stanisława Lema).

            Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria – praca przestrzenna Człowiek – robot. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką wyobraźnią, fantazją i inwencją twórczą. Oryginalne roboty- te małe i duże zachwycają precyzją wykonania i pomysłowością.

            Wystawa prac potrwa do 29 listopada. Zapraszamy do oglądania.

        • "Kto Ty jesteś! Polak mały!"
          • "Kto Ty jesteś! Polak mały!"

          • W związku z obchodzonym niedawno Dniem Niepodległości, w szkole odbyły się dwa konkursy.

            Uczniowie klas I-III mogli zaprezentować swe umiejętności w konkursie recytatorskim i plastycznym pt."Kto Ty jesteś! Polak mały!"

            Laureaci konkursu recytatorskiego:

            I miejsce:

            Maria Szczepaniak 3a

            Nikola Kędzia 2b

            II miejsce:

            Wiktoria Bazgier 3a

            Adrianna Cacała 2b

            Wyróżnienie:

            Antoni Gurdek 3b

            Nicola Długaj 2a

            Tomasz Nowak 1b

            Iga Świerczyna zerówka

            Magdalena Paczyńska zerówka

            Adam Dudek zerówka

             

            Laureaci konkursu plastycznego:

            I miejsce:

            Eryk Łuński 3b

            II miejsce:

            Sara Herman 3b

            III miejsce:

            Natalia Jankowska 3b

            Filip Szelest 3b

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursach!

        • Święto Niepodległości 2021
          • Święto Niepodległości 2021

          • W naszej szkole zabrzmiał dzisiaj Mazurek Dąbrowskiego, gdy w ramach akcji "Szkoła do hymnu” odśpiewano 4-zwrotkowy hymn narodowy o symbolicznej godz. 11:11, by uczcić bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Ojczyzna odzyskała niepodległość.

            #SzkołaDoHymnu

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • 5 listopada w dzień urodzin Walta Disney'a, uczniowie klas 1-4 obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasza szkoła zamieniła się w niezwykle barwną krainę, dzięki strojom uczniów.

            Na korytarzach można było spotkać wiele postaci bajkowych m.in. księżniczki, trolle, smoki, Harrego Pottera, Scooby Doo, Zorro, Batmana, Supermena, Tygryska, Czerwonego Kapturka, piratów i wiele innych.

        • "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie"
          • "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie"

          • Uczniowie  klas 8 szkoły podstawowej nr 32 w Sosnowcu w trakcie oglądania multimedialnej wystawy. Stan wojenny 1981-1983. W ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!” 

        • Debata „Tytoń, narkotyki, dopalacze i alkohol-jak im przeciwdziałać?”.
          • Debata „Tytoń, narkotyki, dopalacze i alkohol-jak im przeciwdziałać?”.

          • Tydzień 25-29.10.2021 upłynął pod znakiem debaty „Tytoń, narkotyki, dopalacze i alkohol - jak im przeciwdziałać?”. Cykl spotkań przeprowadził samorząd uczniowski. Celem akcji było uświadomienie młodzieży, jakim zagrożeniem są uzależnienia oraz wspólne wypracowanie sposobów jak przeciwdziałać sięganiu po nie. Samorząd pokazał przygotowane wcześniej prezentacje, a następnie odbyły się zajęcia warsztatowe.

        • "GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE  – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!".
          • "GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!".

          • W minionym tygodniu na lekcjach historii uczniowie klas 8 mieli okazję zobaczyć film dokumentalny pt. ”Nie zabierajcie Mamy”, w którym przedstawiono nieopowiedziane do tej pory historie działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce.

            Emisja filmu jest częścią ogólnopolskiego projektu "GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!".

        • Telefon zaufania
          • Telefon zaufania

          • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY         (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

            Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne,                  to 800 12 12 12.

            Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

          • Sosnowiecka kwesta "KU PAMIĘCI"

          • W dniach 30.10. i 31.10. uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję sosnowieckiej kwesty zorganizowanej przez stowarzyszenie „Ku Pamięci”.

            Wspólna inicjatywa Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Klubu im. Armii Krajowej miała szczytny cel – zbiórkę pieniędzy na renowację nagrobka Stefana Mrokowskiego pierwszego prezydenta niepodległego Sosnowca.