- Programy i projekty
- Erasmus+
- Laboratoria przyszłości
- Poznaj Polskę
- Kreatywne prace plastyczne
- Aktywna Szkoła - Aktywny do Kwadratu
- Mały Mistrz
- Zdrowo i Sportowo
- Godzina dla MŁODYCH GŁÓW
- Z kulturą mi do twarzy
- Cyberbezpieczeństwo
- Aktywna tablica
- ABC empatii
- Akademia Bezpiecznego Puchatka
- Bezpieczny przejazd
- Program dla szkół
- Paka dla zwierzaka
- Góra Grosza
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
- Uczymy Dzieci Programować
- Dzień Bezpiecznego Internetu
- Europejski Tydzień Kodowania
- Lepsza szkoła
- Do hymnu
- Projekt BohaterOn
- Łączy nas pamięć – Akcja „Żonkile”
- Projekt Krokus
- Sosnowiecka Kwesta Ku Pamięci
- Pamiętamy 81’
- Trzymaj Formę
- Szkolna Aktywność Fizyczna
Projekt BohaterOn
oficjalna strona projektu: https://bohateron.pl/
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Nasza szkoła w roku szkolnym 2024/2025 ponownie przystąpiła do projektu BohaterON - ogólnopolskiej kampanii, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX w. Akcja jest organizowana od 2016 r. przez Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów. Ich działaniom przyświeca hasło: "Pamięć-Edukacja-Pomoc". BohaterON promuje dzieje naszego narodu oraz historię ludzi, którzy walczyli za ojczyznę, nie chcieli zostać bohaterami, ale ich postawy są godne naśladowania.
BohaterON & MŁODE GŁOWY w Twojej szkole
W listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli ww projekcie. Celem akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości młodego pokolenia na temat powstania warszawskiego.
Uczniowie klas VIIa,VIIb, VIIc, VIIIa, VIII b zrealizowali zajęcia:
1."Co za historia"- uczniowie dowiedzieli się kiedy, gdzie, w jaki sposób wybuchło i przebiegało powstanie warszawskie. Jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski.
2."Godzina W", gdzie analizowali czas, miejsce powstania warszawskiego, a także zachowania i działania młodych powstańców. Obserwowali ich heroizm.
3."Bombka z Memmingen"- uczniowie poznali losy Aureliusza Dembińskiego, który po powstaniu warszawskim trafił do obozu jenieckiego.
4."Uczciwy wolontariat"- po wysłuchaniu i analizie opowiadania, uczniowie dowiedzieli się, że choć 80 lat temu świat był inny, to ludzkie emocje i potrzeby są uniwersalne.
5."My# też byliśmy młodzi". Po obejrzeniu filmów z powstańcami warszawskimi, odbyła się dyskusja i refleksja na temat ich młodości, postawy wobec wojny.
Również klasa Vb włączyła się w akcję i zrealizowała temat: "Iskra nadziei". Dzięki prowadzonemu przez bohaterkę pamiętnikowi, uczniowie dowiedzieli się jakim koszmarem z perspektywy dziecka była wojna.
Podsumowaniem były podziękowania dla powstańców, umieszczone na stronie Bohateronu.Rok szkolny 2022/23
2022-01-24 - Dziś 101. urodziny obchodziłby Tadeusz Zawadzki, ps. „Zośka” - harcmistrz, ppor. Armii Krajowej, legendarny bohater książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", uczestnik Akcji pod Arsenałem.
- "Zośka" był dla nas wszystkim! Był ideałem, wzorem - wspominał Stanisław Nowakowski "Murzyn".
Dla upamiętnienia Tadeusza Zawadzkiego, w kilka dni po jego śmierci, utworzony pod koniec sierpnia 1943 roku batalion AK, przyjął nazwę „Zośka”.