- Programy i projekty
- Erasmus+
- Laboratoria przyszłości
- Poznaj Polskę
- Kreatywne prace plastyczne
- Aktywna Szkoła - Aktywny do Kwadratu
- Mały Mistrz
- Zdrowo i Sportowo
- Godzina dla MŁODYCH GŁÓW
- Z kulturą mi do twarzy
- Cyberbezpieczeństwo
- Aktywna tablica
- ABC empatii
- Akademia Bezpiecznego Puchatka
- Bezpieczny przejazd
- Program dla szkół
- Paka dla zwierzaka
- Góra Grosza
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
- Uczymy Dzieci Programować
- Dzień Bezpiecznego Internetu
- Europejski Tydzień Kodowania
- Lepsza szkoła
- Do hymnu
- Projekt BohaterOn
- Łączy nas pamięć – Akcja „Żonkile”
- Projekt Krokus
- Sosnowiecka Kwesta Ku Pamięci
- Pamiętamy 81’
- Trzymaj Formę
- Szkolna Aktywność Fizyczna
Pamiętamy 81’
Zapraszamy uczniów do udziału w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”.
Celem projektu jest przygotowanie do świadomego i wspólnego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczniowie zgodnie z założeniami projektu, będą realizować zadania związane z wprowadzeniem stanu wojennego na obszarze Polski.
2021-01-13 - 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
2021-12-13 - Akcja „Zapal Światło Wolności” organizowana jest z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Inicjatywa jest znakiem pamięci o ofiarach i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Znakiem pamięci o ofiarach brutalnej polityki władz PRL będą świece, które rozbłysną w oknach szkół, uczelni, urzędów i instytucji publicznych, a także domów i mieszkań w poniedziałek, 13 grudnia o symbolicznej godzinie 19:30. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN .
Akcja społeczna „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności” została zainicjowana kilka lat temu przez IPN. Nawiązuje ona do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy i inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.
Na znak solidarności z represjonowanymi, internetowymi i ich rodzinami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił papież Jan Paweł II. Do podobnego gestu jedności z Polakami żyjącymi w rzeczywistości stanu wojennego wzywał także prezydent USA Ronald Reagan. Mówił wówczas: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”. Zachęcamy do udziału w akcji.
8.11.2021 r. - Uczniowie klas ósmych mieli okazję zobaczenia multimedialnej wystawy "Stan wojenny 1981-1983"
2.11.2021 r. - W minionym tygodniu na lekcjach historii uczniowie klas ósmych mieli okazję zobaczyć film dokumentalny
pt. "Nie zabierajcie Mamy”, w którym przedstawiono nieopowiedziane do tej pory historie działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce.