• Stypendia szkolne

• Pomoc materialna dla uczniów – Stypendia szkolne.

Jeżeli dochód waszej rodziny nie przekracza kwoty 514 złotych netto na jedną osobę rodzice mogą ubiegać się o stypendium szkolne dla dziecka.

Pomoc jest adresowana do uczniów mieszkających na terenie gminy Sosnowiec.

Wniosek można otrzymać w:

• w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. 3 Maja 33 Sosnowiec
          • w  punktach terenowych MOPS w Sosnowcu
          • pobrać ze strony internetowej MOPS–u

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w terminie do 15 września 2019r. w:

• Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. 3 Maja 33 pokój 212,
          • osoby korzystające z pomocy społecznej mają możliwość złożenia wniosku
            w punktach terenowych właściwych dla miejsca zamieszkania

lub wysłać za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego).

Dane ucznia zawarte we wniosku muszą być potwierdzone przez szkołę (pieczęć szkoły oraz podpis dyrektora - konieczny kontakt z sekretarzem szkoły).

Realizacja stypendium szkolnego odbywa się na zasadzie zwrotu poniesionych kosztów. Wszystkie formalności związane z realizacją świadczenia „stypendium szkolne”, w tym dostarczanie i rozliczanie faktur obsługiwane są w budynku przy ul. 3 Maja 33 pok. 212